Dantų implantai – kas tai?

Danties implantas – tai dirbtinė danties šaknis. Implantacijos metu mažas varžtelis įsukamas į žandikaulį. Jis pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Prigijus implantui ant jo prisukamas dirbtinis dantis, vadinamasis vainikėlis.

 

Netekus danties implantai leidžia atkurti danties šaknį ir atlikti protezavimą, nepažeidžiant greta esančių dantų. Protezas iki 80 proc. atkuria kramtymo funkcija. Tai reiškia, kad pacientas gali pilnai kramtyti minkštą ir kietą maistą, tačiau turi vengti labai kieto maisto, pavyzdžiui, keptos duonos, riešutų.

 

Implantai laiko dirbtinį dantų vainikėlį ar tiltą taip, kaip šaknys laiko dantį savo vietoje. Dantų implantai padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų. Implantais galima atkurti pavienius dantis arba visą bedantį žandikaulį.

 

Dantų implantavimo procedūra susideda iš šių pagrindinių etapų:

 • • Konsultacija, gydymo plano sudarymas
 • • Implantacija, laikinas protezavimas
 • • Kontrolė
 • • Nuolatinių vainikėlių protezavimas ant implantų

Nobel Biocare dantų implantai

Dirbame tik su aukščiausios kokybės Nobel Biocare dantų implantais. Nobel Biocare Holding AG – dantų implantavimo pradininkė, pasaulio implantavimo ir estetinės odontologijos rinkos lyderė. Kompanijos patirtis implantavimo srityje siekia beveik 50 metų. Jos pagamintais implantais šiandien džiaugiasi ir juos sėkmingai nešioja daugiau nei milijonas žmonių visame pasaulyje. Nobel Biocare savo gaminamiems dantų implantams suteikia viso gyvenimo garantiją.

Kuo dantų implantai pranašesni už dantų protezus?

Implantai atkuria 60–80% kramtymo funkcijos, apsaugo nuo tolimesnio žandikaulio nykimo, sukuria natūralių dantų pojūtį burnoje. Skirtingai, nei nešiojant dantų protezus, su implantais praktiškai nejaučiamas joks diskomfortas. Protezus reikia išimti, specialiai prižiūrėti, su jais sunku kramtyti. Protezai visuomet primins, kad tai – ne savi dantys. Kartais toks faktas pacientui nemalonus ir sunkus psichologiškai. Juolab, kad net pažangiausi protezai neatrodys, kaip tikri dantys. Tuo metu implantuoti dantys tiek kitiems žiūrint, tiek pacientui nesiskiria nuo sveikų. Su implantuotais dantimis kramtymas patogus, o priežiūra – tokia pati kaip nuosavų dantų.

 

Implantų privalumai:

• Ilgalaikis efektyvus sprendimas
• Atkuriama kramtymo funkcija
• Apsaugo nuo funkcinių ir fizinių pakitimų.
• Patikimas ir patogus sprendimas praradusiems visus dantis.
• Leidžia išsaugoti kitus sveikus dantis.

Kada būtina atlikti dantų implantavimą?

Dantų implantacija – pažangiausias ir efektyviausias būdas atkurti kramtymo funkciją kai trūksta vieno ar kelių dantų. Šiuolaikiniai metodai leidžia sėkmingai taikyti implantaciją net ir tuomet, kai žandikaulyje trūksta visų dantų. Implantacija taikoma ir tuomet, kai norima stabilizuoti dantų protezus.

 

Ilgesnį laiką neatkuriant dantų, mažėja kaulo kiekis, šalia esantys dantys krypsta į defekto pusę, priešais esantys dantys išilgėja. Netekus daugiau dantų, keičiasi net žmogaus veidas – įdumba skruostai, lūpos, dėl to nosis ir smakras atrodo atsikišę, žmogus atrodo vizualiai senesnis. Kenčia ne tik žmogaus išvaizda, sveikata, bet ir prastėja psichologinė savijauta, menksta savivertė.

Kada draudžiama atlikti dantų implantavimą?

Dantų implantacija nerekomenduojama jaunesniems nei 16-17 metų asmenims. Taip pat sergant kai kuriomis lėtinėmis ligomis, rūkantiems pacientams ( kurie surūko daugiau nei 20 cigarečių per dieną), nes šios būklės gali apsunkinti implanto prigijimą ir procedūra gali būti neefektyvi.

Dantų implantavimo būdai:

Momentinė implantacija

implantas
Klinikoje naudojami pažangūs implantai, kuriais dantis dantis atkuriamas vos per vieną dieną. Į ką tik pašalinto danties šaknies vietą įsukamas implantas ir ant jo iš karto tvirtinamas laikinasis dantis. Laikinojo danties išvaizda nesiskiria nuo natūralių dantų. Kol implantas prigyja, kramtymo funkcija šiek tiek ribota, tačiau jau netrukus pacientas gali džiaugtis nauja šypsena ir patogiu kramtymu.
Sužinokite daugiau

„All-on-4®”

all on 4
Unikali „Visi ant keturių“ (arba kitaip – „All-on-4“) gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms. Taikant šią metodiką vieno žandikaulio dantims visiškai atkurti vietoj tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų naudojami tik 4. Šis būdas dažnai padeda išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų.
Sužinokite daugiau

Zygoma

zygoma
Ilgieji skruostikauliniai implantai „Zygoma“ naudojami atkuriant atrofavusius viršutinio žandikaulio dantis. „Zygoma“ implantai yra ilgesni nei įprastiniai implantai. Dėl šios priežasties jie efektyviausiai prisitvirtina ir yra itin patvarūs. Implantai tvirtinami tankiame skruostikaulio kaule ir patikimai laiko danties vainikėlį.
Sužinokite daugiau

Cirkonio dantų implantai

cirkonis
Iš cirkonio keramikos pagaminti ir savo sudėtyje neturintys metalo implantai yra skirti į alergijas linkusiam organizmui. Naujosios kartos cirkonio implantai – tai vienas saugiausių, patikimiausių ir ilgaamžiškiausių dantų atkūrimo metodų. Cirkonio dantų implantai yra patvaresni, natūraliau atrodantys. Vienas pagrindinių cirkonio implantų privalumų yra tai, kad jie į organizmą neišskiria jokių dalelių, galinčių sukelti alergiją. Taigi, cirkonio implantacija visų pirma rekomenduojama alergiškiems pacientams.
Sužinokite daugiau

„Trefoil” sistema

trefoil
„Trefoil“ – dantų implantavimo metodas, skirtas apatinio žandikaulio dantų atkūrimui. Atliekant „Trefoil“ implantaciją, į apatinį žandikaulį sriegiami 3 implantai. Dažniausiai jau sekančią dieną ant šių implantų uždedami nuolatiniai dantys.
Sužinokite daugiau

Pasiruošimas dantų implantavimui

Prieš implantacijos procedūrą gydytojas odontologas konsultuoja pacientą, atliekami rentgenologiniai tyrimai, išsiaiškiname bendrą paciento sveikatos būklę. Sergant kai kuriomis ligomis, implantavimo atlikti negalima. Pavyzdžiui, sunkios širdies, kraujagyslių, kepenų ligos, onkologiniai susirgimai ir cukrinis diabetas. Šiomis ligomis sergant organizmas gali būti nepakankamai stiprus, kad priimtų implantą. Organizmui atmetus svetimkūnį, jis neprigyja, gali prasidėti aplinkinių audinių pažeidimai. Taip pat implantacija nerekomenduojama jaunesniems, kaip 17 metų žmonėms, nes jų žandikaulis dar formuojasi. Keičiantis dantų pozicijoms, implantas lieka vietoje, dėl to kyla įvairių komplikacijų ir dantų iškrypimo rizika. Implantaciją patartina atidėti ir nėščiosioms. Taip pat implantai sunkiai prigyja daug rūkantiems, alkoholiu piktnaudžiaujantiems žmonėms, nes nesudaromos palankios sąlygos organizmui priimti svetimkūnį.

Dantų implantavimo procedūros eiga

1. Konsultacija pas odontologą, gydymo plano sudarymas

Konsultacijos metu gydytojas-odontologas apžiūri paciento burnos būklę bei parenka gydymo metodą. Išsiaiškinama ar nesergama ligomis, galinčiomis turėti įtakos implantavimui bei implanto prigijimui.

2. Implantacija ir laikino danties arba gijimo galvutės uždėjimas

Prieš implantacijos procedūrą atliekama vietinė nejautra, kad operacijos metu pacientas visiškai nejaustų skausmo. Procedūra – paprasta ir nekelianti diskomforto. Implantas įsriegiamas per 10-15 minučių. Bendra procedūros trukmė priklauso nuo implantuojamų dantų skaičiaus ir taikomos metodo. Įsukus implantą, ant jo tvirtinamas laikinas dantis arba speciali gijimo galvutė. Visiškas implanto prigijimas trunka apie 4-6 mėnesius.

3. Nuolatinių dantų – karūnėlių, tilto ar protezo – gamyba

Pasibaigus implanto prigijimo periodui, gydytojas nuima paciento dantų atspaudus. Parenkama būsimų nuolatinių dantų spalva. Naujų dantų kūrimo ir gamybos procesas vyksta naudojant pažangiausią technologiją, kuri leidžia pagaminti dantis, išvaizda visiškai nesiskiriančius nuo paciento nuosavų bei suteikiančius absoliutų komfortą.

4. Naujų nuolatinių dantų tvirtinimas ant implantų

Pagamintus dantų vainikėlius, tiltus ar protezus, specialiais instrumentais tvirtiname ant implantų. Gydytojas individualiai parenka prisukamą arba cementuojamą konstrukciją. Prisukama konstrukcija patogi tuo, kad naujus dantis nuo implantų galima lengvai nuimti, atlikti reikiamas korekcijas ir vėl prisukti.

Kaip elgtis po dantų implantavimo?

 • Po danties implantacijos galite jausti trumpalaikį diskomfortą: aplinkiniai audiniai gali būti paburkę, aptirpę, gali susidaryti kraujosruvų. Sumažinti patinimą padeda operacijos vietoje ant veido dedami šalti kompresai.

 

 • Po procedūros valgyti galima kai pareina nuskausminamųjų vaistų veikimas, ne anksčiau kaip po dviejų valandų. Pirmas 24 val. rekomenduojamas lengvas, minkštas, kambario temperatūros maistas.

 

 • Neskalaukite burnos ertmės pirmą parą po operacijos, nelieskite žaizdos pirštais ir liežuviu. Praėjus parai po procedūros lengvai skalaukite burnos ertmę antiseptiniu tirpalu apie 10 kartų per dieną. Skalavimas rekomenduojamas 10 dienų arba iki siūlų šalinimo procedūros.

 

 • Labai svarbi gera burnos higiena, ypač po valgio. Pirmosiomis dienomis po operacijos valgydami ir valydami dantis būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operuotos vietos ar siūlų.

 

 • Nelaižykite žaizdos ir nekiškite liežuvio prie siūlų. Vėliau žaizdą reikia valyti su sterilaus binto tamponėliu.

 

 • Po operacijos būtina vartoti paskirtus vaistus kaip nurodė gydytojas, vengti fizinio krūvio, stengtis neperšalti ir nesikaitinti pirtyje pirmą savaitę. Dvi savaites nerekomenduojama rūkyti ir vartoti alkoholinių gėrimų. Laikantis šių rekomendacijų gijimas bus sklandus ir sėkmingas, išvengsite komplikacijų.

 

 • Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, jie ištirps savaime. Esant diskomfortui juos galima pašalinti kaip ir netirpstančius siūlus po 10-14 d. Pirmosiomis dienomis

Dantų implantų problemos ir komplikacijos

Net 98% dantų implantacija ir gijimas būna sėkmingi, tačiau nedidelė komplikacijų tikimybė egzistuoja. Labai retais atvejais pasitaiko:

 • • Pooperacinis kraujavimas
 • • Greta esančių audinių pažeidimas
 • • Infekcijos implanto zonoje
 • • Audinių, aplink implantą, uždegimas

Dažniausiai užduodami klausimai

Standartinė implanto kaina yra nuo 800 eurų. Prieš implantaciją būtina atvykti konsultacijai, kurios metu nustatoma klinikinė paciento būklė, sudaromas individualus gydymo planas.
Pritaikyti tinkamiausią metodiką galima tik konsultacijos metu, įvertinus paciento klinikinę būklę.
Implantacijos procedūra atliekama pritaikius vietinę nejautrą, todėl skausmo nejausite. Taip pat implantaciją galime atlikti taikant sedaciją, taikant sedaciją implantacijos metu pacientas jaučiasi komfortiškai, nejaučia baimės.
Įprastinė implantacija vidutiniškai užtrunka apie 45-75 minutes. Šis laikas gali skirtis priklausomai nuo implanto vietos, dedamų implantų skaičiaus, kitų procedūrai reikalingų atlikti priežasčių.
Tokiu atveju pacientams siūlome inovatyvią implantacijos metodiką All-on-4 arba Trefoil, kurių dėka dantys atkuriami 4 arba 3 implantų dėka.
Ant implantų tvirtinami vainikeliai tiek spalva, tiek forma ir dydžiu yra pritaikomi prie natūralių dantų.
Atitinkamai pagal implantų gamintoją garantija suteikiam nuo 5 m. iki viso gyvenimo garantijos.

Kokios paslaugų kainos?

Kiekvieno žmogaus atvejis yra skirtingas, tad kainą nustatome tik gerai išanalizavę paciento problemą. Susisiekite su mumis, kad galėtume nustatyti Jums tinkamiausią kainą.
Teirautis kainos

Finansavimas

Mūsų paslaugas galite įsigyti išsimokėtinai. Su SB lizingu pirmi 12 mėnesių be pabrangimo.
Sužinokite apie sąlygas

Mūsų pacientai

Išskirtinis dėmesys pacientui. Profesionalus aptarnavimas. Visa reikiama informacija ir psichologinis palaikymas. Ačiū labai!!!

 Noreciau padėkoti gyd. Erikai už jos kruopštų darbą ir malonu aptarnavimą.

Puikiai atstatyta šypsena. Dėkoju visam CLINIC | DPC kolektyvui. 10/10 balų!

Širdingai dėkoju gydytojai Aistei Bingelytei ir jos naujai darbštuolei pagalbininkei. Esu labai dėkingas už profesionalumą, tikrai aukštą darbo kultūrą, kruopštumą, rūpestį. Ačiū!

Naudojotės šia paslauga?

Parašykite asiliepimą