Kas yra protiniai dantys, kur jie randami?

Protiniai dantys – tai tretieji krūminiai dantys, jie dažniausiai išdygsta 18-25 metais, tačiau gali išdygti ir vėliau, arba visai neišdygti. Dygsta abiejuose žandikauliuose ir dažniausiai yra keturi. Pagrindinė priežastis, dėl kurios kyla protinių dantų problematika, yra vietos augimui trūkumas. Daugumos žmonių žandikauliai paprasčiausiai neturi pakankamai vietos visiems 32 dantims. Kadangi dažniausiai protiniams dantims išdygti tiesiai ir taisyklingai vietos pakankamai nėra, jie išdygsta kreivai arba nepilnai. Kreivai išaugę dantys gadina aplink esančių dantų emalį, dėl netaisyklingos pozicijos sunku gerai išvalyti tarpdančius. Nepilnai išaugusius protinius dantis gali iš dalies „apaugti“ dantenų audinys, po kuriuo taip pat gali kauptis bakterijos.

Kada reikia rauti protinius dantis?

Visų pirma, patariame nedelsti. Dantis paprasčiausia šalinti tuomet, kai jų šaknys dar nėra pilnai susiformavusios. Protiniams dantims pilnai susiformavus, procedūra tampa sudėtingesnė, o atsigavimo laikas po operacijos – ilgesnis. Jei dantys dėl netaisyklingos padėties kelia pavojų gretimiems dantims ar sukelia uždegimą, juos rekomenduojama šalinti.

Kaip elgtis po danties rovimo?

3-4 val. po danties rovimo negalima nieko valgyti. Vėliau tą dieną reikia vengti karšto maisto ir gėrimų. Neleisti žaizdos pirštais ir liežuviu. Vengti fizinio krūvio.

Galimos komplikacijos

Po protinio danties rovimo jaučiamas operuotos vietos skausmas, kraujavimas. Tai – natūrali pooperacinė būklė.

Dažniausiai užduodami klausimai

Dantį šalinti yra saugu jeigu, tai yra atliekama tinkamai. Deramai pasiruošiama operacijai, tinkamai išvalomi audiniai išrovus dantį. Ypač svarbu, kad būtų stengiamasi dantį išrautas netraumuojant aplinkinių audinių, o vėliau ta vieta tinkamai išvalyta. Teisingai atlikus šiuos veiksmus audiniai peraugs tais pačiais audiniais. Nekorektiškai atlikta operacija gali įtakoti duobės žandikaulyje susidarymą, kuri ateityje gali sukelti įvairių problemų.
Rekomenduojame prieš planuojamą nėštumą atvykti apžiūrai pas odontologą, šalinimas nėštumo metu negalimas, tai atliekama išskirtinai svarbiais atvejais
• Kai protiniai dantys nefunkcionalūs (nedalyvauja kramtyme) ir stipriai pažeisti ėduonies, pulpito ar periodontito. • Kai dėl protinių dantų šaknų sandaros ar sunkios prieigos kokybiškas endodontinis gydymas neįmanomas. • Kai nepilnai išdygę protiniai dantys sukelia nuolat pasikartojančius minkštųjų audinių uždegimus – perikoronaritą. • Kai neišdygę retinuoti protiniai dantys gali pažeisti gretimo danties šaknis ar sukelti dantų susigrūdimus. • Kai kreivai išdygę protiniai dantys kramtant žaloja skruostų gleivinę. • Siekiant sumažinti cistų atsiradimo tikimybę aplink retinuotą dantį arba jau pašalinti dantį su susiformavusia cista. • Rekomenduojama protinius dantis šalinti prieš gydymą breketais arba skaidriomis tiesinimo kapomis.
Pašalintą dantį rekomenduojama pakeisti nauju tam, kad mažiau dėvėtųsi kiti dantys, kuriems kramtymo metu tenka didesnis krūvis. Nesideformuotų paciento sąkandis. Kad būtų sustabdytas žandikaulio kaulo nykimo procesas.
Tiek vaikų, tiek suaugusių profilaktiniai apsilankymai rekomenduojami kas 6-12 mėn. Reguliarūs apsilankymai suteikia galimybę užkirsti kelią ėduonies sudidarymui, išvengiame brangaus gydymo, kuomet greičiau atliekame reikiamą gydymą.

Kokios paslaugų kainos?

Kiekvieno žmogaus atvejis yra skirtingas, tad kainą nustatome tik gerai išanalizavę paciento problemą. Susisiekite su mumis, kad galėtume nustatyti Jums tinkamiausią kainą.
Teirautis kainos

Finansavimas

Mūsų paslaugas galite įsigyti išsimokėtinai. Su SB lizingu pirmi 12 mėnesių be pabrangimo.
Sužinokite apie sąlygas

Mūsų pacientai

Puikiai atstatyta šypsena. Dėkoju visam CLINIC | DPC kolektyvui. 10/10 balų!

Dėkoju daktarui Simonui, pasitikėjimas savimi vėl sugrįžo. Puikus jausmas vėl šypsotis! Ačiū.

Tikėjausi daug skausmo ir ilgų procedūrų, tačiau klydau. Viskas greita ir neskausminga. Dėkoju už profesionalumą.

Komentarus ir atsiliepimus rašau išskirtinai retai. Tačiau po to, kaip šiandien buvau aptarnautas, neparašyti komentaro būtų tikra nuodėmė. Suteiktos paslaugos – „world class services” etalonas. Ačiū už punktualumą, profesionalumą ir komunikabilumą.

Naudojotės šia paslauga?

Parašykite asiliepimą