Kada atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas?

Danties šaknies kanalų gydymas (endodontinis gydymas) atliekamas, kai yra pažeista pulpa – nervų, kraujagyslių ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje. Esant ėduoniui ar po dantų traumų, bakterijoms pasiekus pulpą prasideda uždegimas. Šis uždegimas dar vadinamas pulpitu. Taip pat kanalų gydymas atliekamas jau esant negyvai pulpai ir aplink šaknį susidarius pūliniui. Dantų kanalų pergydymas atliekamas, kai prieš tai kanalai buvo sugydyti nekokybiškai, dėl ko susiformavo pulinys.

Pasiruošimas dantų kanalų gydymui

Procedūros pradžioje pacientui padaroma rentgeno nuotrauka, gydytojas įvertina dantų būklę ir skiria gydymą.

Šaknų kanalų gydymo procedūros eiga

Tokio gydymo metu atliekamas šaknies kanalo chemomechaninis paruošimas rankiniais ir/ar mašininiais endodontiniais instrumentais ir dezinfekuojančiais tirpalais bei užpildomas specialia šaknies kanalo užpildo medžiaga. Endodontinio gydymo/pergydymo trukmė yra individuali ir priklauso nuo ligos diagnozės bei klinikinio atvejo sudėtingumo.

Procedūros po dantų kanalų gydymo

Endodontinio gydymo/pergydymo trukmė yra individuali ir priklauso nuo ligos diagnozės bei klinikinio atvejo sudėtingumo. Po endodontinio gydymo labai svarbu tinkamai atkurti danties vainiką, kad būtų apsaugota danties šaknies kanalų sistema nuo pakartotinės infekcijos bei sumažėtų šaknies lūžio tikimybė.

Endodontinis balinimas

Dažnai endodontiškai (dažniausiai – nekokybiškai) gydyti dantys pakeičia spalvą – tampa pilkesni, gelsvos ar net pajuoduoja. Negyvybingi dantys balinami iš vidaus, įvedant specialią medžiagą į danties kanalą. Endodontiškai gydyti ir pakeitę spalvą dantys bąla sunkiau ir ilgiau. Priekinių dantų grupėje šis dantų spalvos pasikeitimas itin nepageidaujamas. Endodontiniu (arba kitaip dar vadinamu – vidiniu) balinimu galima pasiekti, kad dantis vėl taptų šviesus. Prieš atliekant vidinį balinimą įvertinama, ar kanalai užpildyti kokybiškai. Tada labai maža dalis užpildo pašalinama ir izoliuojama specialia medžiaga. Į vainikėlio vidų dedama balinamoji medžiaga ir uždaroma laikina plomba. Ši medžiaga dantyje laikoma apie 1 sav. Jeigu reikia vėl pakeičiama. Kai pasiekiamas norimas efektas, dantį galima atstatyti nuolatiniu užpildu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Gydymas dažniausiai diskomforto nesukelia, kadangi endodontinis gydymas yra atliekamas vietinėje nejautroje. Dažniausiai keletą dienų po endodontinio gydymo dantis gali būti jautrus. Prireikus, skausmą malšinti padeda priešuždegiminiai vaistai nuo skausmo.
Gydymo trūkmė dažniausia priklauso nuo klinikinės paciento būklės. Trukmė ir apsilankymų skaičius priklauso nuo gydymo sudėtingumo. Vienas vizitas dažniausiai trunka apie 1h – 1,5h.

Kokios paslaugų kainos?

Kiekvieno žmogaus atvejis yra skirtingas, tad kainą nustatome tik gerai išanalizavę paciento problemą. Susisiekite su mumis, kad galėtume nustatyti Jums tinkamiausią kainą.
Teirautis kainos

Finansavimas

Mūsų paslaugas galite įsigyti išsimokėtinai. Su SB lizingu pirmi 12 mėnesių be pabrangimo.
Sužinokite apie sąlygas

Mūsų pacientai

Puikiai atstatyta šypsena. Dėkoju visam CLINIC | DPC kolektyvui. 10/10 balų!

Dėkoju daktarui Simonui, pasitikėjimas savimi vėl sugrįžo. Puikus jausmas vėl šypsotis! Ačiū.

Išskirtinis dėmesys pacientui. Profesionalus aptarnavimas. Visa reikiama informacija ir psichologinis palaikymas. Ačiū labai!!!

Komentarus ir atsiliepimus rašau išskirtinai retai. Tačiau po to, kaip šiandien buvau aptarnautas, neparašyti komentaro būtų tikra nuodėmė. Suteiktos paslaugos – „world class services” etalonas. Ačiū už punktualumą, profesionalumą ir komunikabilumą.

Naudojotės šia paslauga?

Parašykite asiliepimą