Zygoma implantai – kas tai?

CLINIC | DPC specialistai pirmieji Lietuvoje pradėjo naudoti ilguosius skruostikaulinius implantus „Zygoma”, kurie naudojami atkuriant atrofavusius viršutinio žandikaulio dantis. „Zygoma“ implantai yra ilgesni nei įprastiniai. Jie tvirtinami tankiame skruostikaulio kaule ir yra itin patikimi bei ilgaamžiai.

 

 

Zygoma implantų privalumai

Tradiciškai, atkuriant atrofavusius viršutinius žandikaulius, reikia priauginti viršutinio žandikaulio kaulą. Tai yra sudėtingesnė procedūra, kuriai būtina speciali priežiūra. Siekiant išvengti tokių sudėtingų procedūrų ir galimų komplikacijų, buvo sukurti specialūs skruostikauliniai implantai, kuriuos naudojant komplikacijos itin retos, o gijimas – lengvas ir greitas. Šie skruostikauliniai implantai yra ilgesni nei įprastiniai ir tvirtinami skruostikaulyje, kuris yra pakankamai kietas ir patikimai atlaiko kramtymo krūvį.

Kada draudžiama atlikti dantų implantaciją „Zygoma” implantais?

„Zygoma“ procedūra atliekama tik tada, kai viršutinio žandikaulio kaulas yra stipriai atrofavęsis ir jo neatauginus būtų neįmanoma implantacija. Šis metodas netaikomas, kai yra pakankamai kaulo žandikaulio srityje ant kurio galima tvirtinti implantus įprastu būdu.

Implantavimo Zygoma implantais procedūros eiga

Visų pirma nustatoma paciento sveikatos būklė, pasiruošiama operacijai. Visiškai nuskausminus operuojamą vietą į skruostikaulį įsriegiamas varžtelis ant kurio vėliau bus tvirtinamas naujasis dantis. Po operacijos būtina kruopšti priežiūra ir rekomendacijų laikymasis.

Zygoma dantų implantų trūkumai

„Zygoma“ implantacija – itin saugi procedūra, tačiau labai retais atvejais, dažniausiai kai po procedūros pacientas nesilaiko rekomendacijų, gijimas gali komplikuotis.

 

Dažniausios komplikacijos:

  • • Pooperacinis kraujavimas
  • • Greta esančių audinių pažeidimas.
  • • Infekcija implanto zonoje
  • • Audinių, ties implantu, uždegimas

Kitos implantacijos technologijos

Momentinė implantacija

implantas
Klinikoje naudojami pažangūs implantai, kuriais dantis dantis atkuriamas vos per vieną dieną. Į ką tik pašalinto danties šaknies vietą įsukamas implantas ir ant jo iš karto tvirtinamas laikinasis dantis. Laikinojo danties išvaizda nesiskiria nuo natūralių dantų. Kol implantas prigyja, kramtymo funkcija šiek tiek ribota, tačiau jau netrukus pacientas gali džiaugtis nauja šypsena ir patogiu kramtymu.
Sužinokite daugiau

„All-on-4®”

all on 4
Unikali „Visi ant keturių“ (arba kitaip – „All-on-4“) gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms. Taikant šią metodiką vieno žandikaulio dantims visiškai atkurti vietoj tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų naudojami tik 4. Šis būdas dažnai padeda išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų.
Sužinokite daugiau

Zygoma

zygoma
Ilgieji skruostikauliniai implantai „Zygoma“ naudojami atkuriant atrofavusius viršutinio žandikaulio dantis. „Zygoma“ implantai yra ilgesni nei įprastiniai implantai. Dėl šios priežasties jie efektyviausiai prisitvirtina ir yra itin patvarūs. Implantai tvirtinami tankiame skruostikaulio kaule ir patikimai laiko danties vainikėlį.
Sužinokite daugiau

Cirkonio dantų implantai

cirkonis
Iš cirkonio keramikos pagaminti ir savo sudėtyje neturintys metalo implantai yra skirti į alergijas linkusiam organizmui. Naujosios kartos cirkonio implantai – tai vienas saugiausių, patikimiausių ir ilgaamžiškiausių dantų atkūrimo metodų. Cirkonio dantų implantai yra patvaresni, natūraliau atrodantys. Vienas pagrindinių cirkonio implantų privalumų yra tai, kad jie į organizmą neišskiria jokių dalelių, galinčių sukelti alergiją. Taigi, cirkonio implantacija visų pirma rekomenduojama alergiškiems pacientams.
Sužinokite daugiau

„Trefoil” sistema

trefoil
„Trefoil“ – dantų implantavimo metodas, skirtas apatinio žandikaulio dantų atkūrimui. Atliekant „Trefoil“ implantaciją, į apatinį žandikaulį sriegiami 3 implantai. Dažniausiai jau sekančią dieną ant šių implantų uždedami nuolatiniai dantys.
Sužinokite daugiau