Ievos istorija

#dantų šaknų kanalų gydymas
#protezavimas
#implantacija

Jauna mama kovoja su vėžiu

Sunki liga Ievą užklupo netikėtai, besilaukiant trečio vaikelio. „Onkologinė liga man buvo diagnozuota 2018 metais, tai buvo 17 nėštumo savaitė. Turėjau labai daug stiprybės, nes žinojau, kad mano pirmas tikslas – išnešioti leliuką ir kad jis gimtų sveikas. Liga pakeitė gyvenimą iš esmės. Ne tik mano, bet ir mano šeimos. Pradedant požiūriu į patį gyvenimą, baigiant fizinėmis pasekmėmis. Mano visi dantys klibėjo. Aš juos praktiškai galėjau išsiimti pirštais“, – pasakoja Ieva.

Po gimdymo dėl progresuojančios ligos medikai Ievai pašalino abi krūtis, vėliau kiaušides ir kiaušintakius. Tačiau jauna mama nepraranda ryžto nugalėti ligą, o į gyvenimą žiūri su optimizmu. „Šiuo metu mokausi gyventi be streso, be įtampos, džiaugtis šia diena. Atsikėlusi pirmiausia atsisėdu į savo krėslą prie lango ir padėkoju Visatai, kad turiu galimybę toje dienoje būti“, – šypsosi Ieva.

Liga nepaliko santaupų dantų gydymui

Prieš diagnozuojant onkologinę ligą, moteris buvo pradėjusi lankytis pas odontologą. Tačiau didelės gydymo išlaidos ištuštino šeimos santaupas, todėl dantų gydymą teko atidėti. Tuomet Ieva sužinojo apie CLINIC | DPC projektą „Kiekviena šypsena turi istoriją“.

„Kai sužinojau, man dar labai intensyviai vyko gydymas. Vieną dieną važiuodama į švitinimą, sustojau Raudonėje ir stovėdama palei Nemuną užpildžiau anketą“, – apie sprendimą parašyti savo istoriją pasakoja Ieva. Tačiau neslepia, kad buvo ir abejonių. „Visą tą laiką abejojau, ar esu to verta, nes galbūt jau rytoj manęs nebebus ir galbūt yra žmogus, kuris tikrai dar gyvens ne mažiau 10-20 metų ir jam bus naudingiau. Bet man labai pasisekė su CLINIC | DPC klinikos gydytojais. Kiekvieną kartą, kai atvažiuodavau su savo abejonėmis, jausdavau begalinį rūpestį. Gydytojos buvo man tarsi psichologės ir užkurdavo mano viduje tikėjimą, kad esu to verta. Ir dabar jaučiuosi verta“, – atvirauja moteris.

Jaučiu pokyčius. Pirmiausia – sveikatos. Man visiškai nebeskauda nei žandikaulio, nei dantenų. Galiu valgyti absoliučiai viską, tai, kas man naudinga. O taip pat šypsausi iki plaukų galiukų. Pats didžiausias dalykas – vidinė motyvacija. Tiek įdėta darbo ir viskas taip idealiai – mažiausiai 20 metų dabar turiu traukti kaip nieko.

Kaip gydėme Ievą?

  • 1

    Sudarėme individualų gydymo planą

    Gydymą pradėjome nuo panoraminės dantų nuotraukos, išsamios konsultacijos su gydytoju – odontologu. Taip pat atlikome profesionalią burnos higieną.
  • 2

    Atlikome dantų šalinimą ir vienmomentę implantaciją

    Pirmiausiai pašalinome 4 dantis, kurių išsaugoti nepavyko, atlikome dantų srities vienmomentę implantaciją „Nobel Biocare” implantais.
  • 3

    Atlikome dantų šaknų kanalų gydymą bei pergydymą

    Prieš pradedant protezavimą atliktas dantų šaknų kanalų gydymas, o anksčiau gydyti kanalai buvo pergydyti. Dantų šaknų kanalų pergydymas buvo reikalingas net penkiems Ievos dantims.
  • 4

    Atlikome protezavimą ant dantų ir implantų

    Protezavimas ant implantų bei ant dantų cirkonio vainikėliais, buvo atliktas net 17 pacientės dantų. Kokybiškai danties restauracijai panaudotas stiklo pluošto kaištis. Toks metodas padidina endodontinio pergydymo sėkmę. Stiklo pluošto kaištis dažniausiai reikalingas prieš protezuojant, jei trūksta danties šoninių sienų. Tačiau šiuo būdu dantis galima atkurti tik tada, jei išlikusio danties yra daugiau kaip 2 mm virš dantenų. Jei išlikusio danties yra mažiau, reikia dantį protezuoti vainikėliu.
  • 5

    Tolimesnė pacientės priežiūra

    Po trijų mėnesių Ieva atvyko kontroliniam vizitui bei profesionaliai burnos higienos procedūrai. Buvo įvertinta pacientės individualios burnos higienos būklė, atliktas mokymas, kaip jos laikytis. Pacientei paskirti profilaktiniai patikrinimai po 6-8 mėnesių. Tokiu būdu užtikrinama implantų ir protezų priežiūra bei paciento gera savijauta.