Ernesto istorija

#implantacija
#visi ant keturių
#sąkandžio pakėlimas

Paratriatlonininko Ernesto Česonio istorija įkvepia kiekvieną ją išgirdusį – atletas per 15 kartų tapo Lietuvos sprinto rungčių (100 m.) čempionu, o pernai su medaliu grįžo iš Pasaulio ilgos distancijos triatlono čempionato. Skinti pergales sportininkui netrukdo ir tai, kad jis gimė be kairės rankos. E. Česonis ne tik laužo įsitikinimus apie žmogaus galimybių ribas, bet ir motyvuoja kitus siekti savo tikslų. Prie atleto sėkmės džiaugiasi prisidėjusi ir CLINIC | DPC komanda. Kaip sako pats sportininkas, padovanoti nauji dantys padeda labiau savimi pasitikėti, prideda komforto treniruojantis ir padeda siekti aukštesnių rezultatų.

 

Atletas siekė atstovauti Lietuvai 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse triatlono rungtyje, tačiau ten nepatekęs, ryžosi išbandyti jėgas sau neįprastoje rungtyje – ilgos distancijos triatlone. Visą gyvenimą skynęs pergales sprinto rungtyje, E. Česonis pernai iš Pasaulio ilgos distancijos triatlono čempionato grįžo su sidabro medaliu. Šiose rungtynėse sportininkui teko dviračiu numinti 180 km, bėgti 42,2 km ir plaukti 3,8 km. Iki pradėdamas ruoštis pasaulio čempionatui, E. Česonis daugiausia buvo nubėgęs 25 km, tačiau kelis kartus ilgesnė distancija atleto neišgąsdino. Ruoštis varžyboms padėjo ne tik stipri valia, bet ir atsiradęs didesnis pasitikėjimas savimi bei komfortas dėl naujų dantų ir taisyklingai atkurto sąkandžio.

Dabar super šypsausi ir aplinkiniai tikrai pastebi, pagiria. Vien tik geri pojūčiai. Noriu nuoširdžiai padėkoti klinikos darbuotojams, kurie prisidėjo prie šitos mano gyvenimo svajonės išsipildymo.

Kaip gydėme Ernestą?

 • 1

  Sudarėme individualų, kombinuotą gydymo planą

  Gydymą pradėjome nuo panoraminės dantų nuotraukos, išsamios konsultacijos ir burnos higienos.
 • 2

  Dantų šalinimas ir implantacija

  E. Česoniui buvo sudarytas kombinuotas gydymo planas. Pirmiausia pašalinti 8 dantys. Viršutiniam žandikauliui atlikta „Visi ant keturių“ implantacija, kai viso žandikaulio dantys atkuriami vos ant keturių implantų. Apačioje buvo įsriegti 4 pavieniai implantai, pagaminti laikini, o kiek vėliau ir nuolatiniai dantys.
 • 3

  Sąkandžio kėlimas

  Procedūra buvo būtina norint ateityje išvengti nemalonumų: žandikaulio traškėjimo, ūžimo ausyse, galvos skausmo. „Sąkandis sužemėja atsiradus dantų kietųjų audinių nudilimams. Esant nedideliam dantų nudilimui naudojamos kompozitinės plombos, kurių fizikinės savybės labai artimos dantų emaliui, turi mažą nusidėvėjimo koeficientą. Jei paciento sąkandžio pakitimai itin dideli, sukandimas atstatomas naudojant pilnus vainikėlius.
 • 4

  Tolimesnė paciento priežiūra

  Pacientui paskirti profilaktiniai patikrinimai du kartus į metus. Tokiu būdu užtikrinama implantų ir protezų priežiūra, paciento gera savijauta.