Kategorija
Klinikos naujienos
Pranešimai spaudai
Publikuota
2020-11-17

Šiuolaikinis pasaulis pažengė taip toli į priekį, kad praeityje kamavusios sveikatos problemos dažnai nebeatrodo tokios baisios ir varginančios. Lietuvoje apie 30% vyresnių nei 65 metų amžiaus lietuvių neturi savų dantų. Priežasčių daugybė: netinkama burnos priežiūra, odontologų baimė ir jos skatinami reti apsilankymai odontologo kabinete, per dažnas saldumynų vartojimas ir t.t. Tačiau tai ne tik senjorų sveikatos problema – skaičiai rodo, kad daugiau nei 20% vyresnių nei 45 metų amžiaus Lietuvos gyventojų susiduria su ta pačia problema – dėl sveikatos problemų dantų netekti gali net vaikai.

Netekus vieno ir daugiau dantų palankiausia sriegtis implantus, bet ypač vyresniame amžiuje pacientai, kamuojami baimių arba vengdami skausmo renkasi paprastesnį variantą – išimamus dantų protezus. CLINIC | DPC pardavimų vadovė Laura Bukaveckienė dalinasi žinia – pasinaudoję ligonių kasų skiriamais pinigais, nelaukiant antrojo laiško, išimamus dantų protezus jums pagamins be jokios priemokos.

Kompensacija gavus pirmąjį pranešimą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo

„Pacientai su Teritorinės ligonių kasos (TLK) pranešimu, vadinamuoju pirmu laišku, pasikonsultavus ir nusprendus, kad toks gydymas tinkamiausias, mūsų klinikose specialiai Jums pagaminsime išimamus dantų protezus be jokios papildomos priemokos“,  – apie naujieną pasakoja L. Bukaveckienė. – „Sulaukus pirmojo laiško iki šiol pacientams tekdavo laukti antrojo, pirmasis tik patvirtindavo, kad jie „atsistojo į eilę“. Nuo šiol laukti nebereikia – toliau dėl sumos grąžinimo su TLK bendraus mūsų personalas. Taip pat norime pranešti, kad už abiejų žandikaulių išimamus protezus netaikoma jokia papildoma priemoka“.

CLINIC | DPC klinikoje už TLK paskirtą sumą pagaminsime abi plokšteles, o pacientui nereikės primokėti nė cento.

Dantų protezavimo paslaugos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo kompensuojamos:

 • – Pensininkams
 • – Nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims
 • – Asmenims po onkologinių veido, burnos ir žandikaulių ligų.

Ką reikia žinoti norint pradėti gydymą CLINIC | DPC klinikose?

Pašnekovės teigimu, išimamų protezų kompensaciją norintys gauti asmenys turėtų sulaukti pranešimo apie asmens įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą, paskambinti klinikos telefonu +370 632 00 005, užsiregistruoti ir atvykti nemokamai konsultacijai. Konsultacijos metu gydytojas įvertins jūsų burnos būklę, paaiškins tolimesnius veiksmus kaip gauti finansavimą, o tuomet beliks pradėti gydymą.

Šiose CLINIC | DPC klinikose pasiūlymas galioja su bet kurios TLK laišku:

 • – Panevėžyje
 • – Alytuje
 • – Utenoje
 • – Raseiniuose
 • – Jurbarke
 • – Anykščiuose

Išimami dantų protezai – be papildomos priemokos

Dantų protezavimas – viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų, kurios metu atstatoma kietųjų danties audinių anatominė forma. Dantų protezavimas taikomas tuomet, kai danties nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis.

„Išimami dantų protezai dar vadinami dantų protezų plokštelėmis arba pilnais dantų protezais, – pasakoja klinikų tinklo atstovė. – „Išimamų dantų protezų paskirtis – atkurti prarastų dantų estetiką ir funkciją, todėl svarbu, kad pacientui būtų parinktos tokios protezavimo ir dantų sustatymo metodikos, kurios leistų pritaikyti geresnius ir išimamus dantų protezus atitinkančius okliuzijos ir artikuliacijos reikalavimus“.

CLINIC | DPC laboratorijoje dirbantys technikai pasižymi dideliu teorinių žinių ir praktinių įgūdžių bagažu, kurio dėka gali pagaminti gerai fiksuojamas, lengvas, estetiškas ir sandariai priglundančias prie dantenų išimamų dantų protezų plokšteles. Dantų technikai visas plokšteles formuoja pagal sferinę plokštumą – taip geriau atstatoma kramtymo funkcija. Tinkamai pagamintas pilnas, išimamas dantų protezas, kai tolygiai paskirstomas kramtymo krūvis, pristabdo kaulo nykimą.

Išimamų dantų protezų grupės pagal prarastų dantų kiekį ir jų būklę:

 • Pilni dantų protezai, skirti pacientams, netekusiems visų dantų viename iš žandikaulio lankų arba abiejuose – ir viršutiniame, ir apatiniame. Nelikus burnoje nė vieno danties, jie atstatomi plokšteliniais dantų protezais.
 • Daliniai dantų protezai, skirti praradusiems ne visus dantis, todėl protezuojama tik dalis žandikaulio.

Pašnekovė tikina, kad CLINIC | DPC klinikose gydytojai-odontologai ir dantų technikai glaudžiai bendradarbiauja norėdami užtikrinti kokybišką darbą ir pagaminti protezus, kurie ne tik bus patogūs pacientui, bet grąžins išnykusią kramtymo, kalbos funkciją ir estetinį vaizdą.

Konsultuokitės nuotoliniu būdu

Puikiai suprantame, kad vis daugėjant koronaviruso atvejų ir šalį sukausčius karantinui, apsilankymai pas odontologą gali tapti tikru iššūkiu. Besirūpindami savo pacientų saugumu ir norėdami suteikti kuo didesnį patogumą siūlome nuotolines konsultacijas internetu. Net neabejojame, kad jauniems pacientams tokia paslauga nekelia jokios nuostabos, tačiau ja pasinaudoti gali ne tik jie, bet ir jų garbaus amžiaus artimieji. Išklausysime nusiskundimus ir lūkesčius, supažindinsime su gydymo galimybėmis. Beliks tik išsirinkti tinkamą laiką ir atvykti gydymui!

Vadovaujamės principu, kad nėra padėties be išeities, todėl imamės visų priemonių, kad šiuo nestabiliu laikotarpiu mūsų pacientai susidurtų su kuo mažiau sunkumų. Galvojate apie išimamus dantų protezus, o gal tokių reikia jūsų artimajam? Susisiekite ir CLINIC | DPC klinikos darbuotojais, kurie atsakys į visus iškilusius klausimus.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.