Kategorija
Klinikos naujienos
Pranešimai spaudai
Publikuota
2022-04-19

Dalis Lietuvos gyventojų vis dar nežino, kad yra galimybė dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. CLINIC | DPC gydytojai atvirauja, kad ne vienas pacientas jų kabineto kėdėje nustemba, jog jam priklauso Teritorinių ligonių kasų (TLK) kompensacija už dantų protezavimą.

Dantų praradimas – būklė, su kuria susidursime visi. Dėl gerėjančių gyvenimo sąlygų ir pažangios medicinos žmogaus gyvenimo trukmė nuolat ilgėja. Dantys, deja, nespėja prisitaikyti prie šio proceso, jų „galiojimo laikas“ lieka toks pats. Todėl senėjant visuomenei vis daugiau žmonių susiduria su dantų praradimo problema.

Tyrimai rodo, jog savų dantų neturi apie 30 proc. vyresnių nei 65 metų amžiaus lietuvių. Tačiau paprastai pirmuosius dantis prarandame daug jaunesniame amžiuje. Moderniausias šios problemos sprendimas – implantai. Tačiau taupant dažnai pasirenkama kita išeitis – išimamieji dantų protezai. Svarbu žinoti, kad senjorai, nedarbingi asmenys ir burnos, veido ir žandikaulių onkologiniai ligoniai iš PSDF gali gauti kompensaciją už dantų protezavimo paslaugą.

Ką turėtų žinoti pacientas, kuris planuoja atlikti protezavimą? Kaip gydytojas odontologas gali padėti išsirinkti geriausią variantą? Į šiuos klausimus atsako didžiausio odontologijos klinikų tinklo CLINIC | DPC pardavimų vadovė Laura Bukaveckienė.

– Kaip galima gauti kompensaciją už dantų protezavimą?

– Klinikų tinklas CLINIC | DPC yra sudaręs sutartį su TLK. Kviečiame kreiptis į artimiausią mūsų klinikos padalinį. Jį rasite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Kėdainiuose, Mažeikiuose, Utenoje, Raseiniuose, Anykščiuose ir Jurbarke. Gydytojas nustatys, ar pacientui yra reikalingos dantų protezavimo paslaugos, taip pat patikrinsime, ar priklauso kompensacija už protezavimą PSDF lėšomis. Visais kitais formalumais, dokumentų pildymu ir reikiamų vizitų paskyrimu pasirūpins klinikos personalas.

– Kas turi teisę į PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą?

– Neretai sulaukiame skambučių, kai laikraštyje perskaitę skelbimą žmonės tikslinasi, ar dantis dedame nemokamai? Trumpas atsakymas – dedame, tačiau ne visiems. Tokią teisę turi šie apdraustieji: asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius; vaikai iki 18 metų; asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais; asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinių ligų.

Šiuo metu finansuojama suma vaikams iki 18 metų, kurių kramtymo sistema dar vystosi ir jiems reikia laikinų dantų protezų, pagamintų laboratorijoje, – iki 316,88 Eur, o tiems, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi ir protezuojant naudojami ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezai, – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas). Tuo tarpu pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 620,92 Eur; asmenims, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 620,92 Eur; jeigu bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas).

– Ar taikomi kokie nors papildomi mokesčiai ar įmokos?

– Pasirinkus standartinius išimamuosius protezus, priemoka už protezavimą netaikoma. Šis pasiūlymas pacientams galioja iki 2022 m. birželio 30 d. Kai pasirenkamas kitas protezavimo būdas (fiksuotaisiais protezais ir pan.), priemoka gali būti taikoma priklausomai nuo pasirinktos konstrukcijos protezų. Pirmo vizito metu gydytojas odontologas konsultuos nemokamai. Svarbu paminėti, kad pirmos apžiūros metu reikės sumokėti 10 eurų mokestį už apžiūros metu naudojamų priemonių rinkinį. Taip pat pacientui, kuris atvyksta į kliniką be siuntimo dėl protezavimo kompensacijos, bus taikomas vienkartinis simbolinis 1 euro mokestis, už siuntimo duomenų įvedimą į sistemą. Jei siuntimą turite, mokesčio mokėti nereikia.

– Kokius protezus pasirinkti?

– Jei neapsisprendžiate, kokius protezus rinktis, ar dvejojate dėl jums priklausančios kompensacijos, kviečiame atvykti į jums artimiausią CLINIC | DPC kliniką. Mūsų specialistai įvertins jūsų dantų būklę, išklausys nusiskundimus ir lūkesčius, supažindins su gydymo galimybėmis. Beliks tik išsirinkti tinkamą laiką ir atvykti gydytis!

– Ką reikia žinoti, jei norite pradėti gydymą CLINIC | DPC klinikose?

– Reikia tiesiog paskambinti klinikos telefonu +370 632 00 005 ir pasikonsultuoti.

Gydytojai odontologai ir dantų technikai glaudžiai bendradarbiauja norėdami užtikrinti kokybišką darbą ir gamina protezus, kurie ne tik bus patogūs pacientui, bet ir grąžins išnykusią kramtymo, kalbos funkciją bei estetinį vaizdą. Primename, kad visose CLINIC | DPC klinikose galite pasinaudoti ne tik PSDF skiriamomis lėšomis, bet ir taikomomis nuolaidomis su „IKI premija senjorams“ kortele. Kortelės turėtojams visose klinikose suteikiama 15 proc. nuolaida visoms šiuolaikinės odontologijos paslaugoms.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.