Kategorija
Patarimai
Publikuota
2018-05-26

Atsisiųskite Vaikų dantų gydymas taikant anesteziją bukletą!

Vaikų dantų gydymas taikant anesteziją

Jeigu vaiko dantų būklė prasta ir jei dantų gydymas jam sukelia stiprias neigiamas emocijas, tėvams rekomenduojame vaikų dantų gydymą taikant bendrąją nejautrą – anesteziją. Gydymas taikant anesteziją yra viena iš alternatyvų, padedanti vaikui išvengti daugybės stresą keliančių vizitų pas odontologą. Tik vieno vizito pas gydytoją metu sugydomi visi pažeisti dantys.

Nesibaiminkite, jei sunkiau tariate kai kuriuos garsus. Burnos ir veido bazinis adaptacijos periodas gali tęstis 2-4 savaites.

Dantukų gydymas – komandinis darbas

Kartu su gydytoju odontologu dirba ir gydytojas anesteziologas-reanimatologas. Odontologinės procedūros metu užmigdžius vaikutį, gydytojas anesteziologas nuolat stebi paciento sąmonės būklę, širdies darbą, arterinį kraujo spaudimą, kvėpavimą ir kraujo įsotinimą deguonimi. Todėl procedūra yra saugi.

Patarimai prieš gydymą

Priklausomai nuo situacijos gali prireikti papildomai ištirti paciento sveikatos būklę, tam, kad būtų tinkamai pasiruošta gydymui. Taip pat, likus 6 val. iki anestezijos, negalima valgyti ir gerti skysčių, išskyrus vandenį. Likus 2 val. iki anestezijos negalima gerti ir vandens.

Gydymo metu

– Medikamentais pasiekiamas gilus miegas, raumenų atpalaidavimas ir nuskausminimas, kartu atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija;
– Vaistų veikiamas pacientas nurimsta, nebejaučia įtampos ir baimės, nes yra užmigdomas, ir odontologinės procedūros atliekamos tol, kol vaikas miega;
– Pacientas nepatiria jokio diskomforto, o gydytojas odontologas gali ramiai ir kokybiškai dirbti;
– Anestezija yra saugi ir kontroliuojama gydytojų specialistų.

Po gydymo

Pacientas perkeliamas į pooperacinę palatą, kur jo priežiūra ir gydymu rūpinasi anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja bei gydytojas anesteziologas-reanimatologas. Čia stebimos paciento gyvybinės funkcijos, kol jis visiškai pabunda ir atgauna jėgas. Palatoje (esant poreikiui) atliekamas nuskausminimas ir pykinimo profilaktika.

Kaip elgtis po gydymo?

– Kurį laiką po anestezijos negerti ir nevalgyti;
– Praėjus porai valandų tiktų negazuoti gėrimai bei nedidelis kiekis lengvai virškinamo maisto;
– Likusią dienos dalį rekomenduojama ilsėtis ir nieko aktyviai neveikti;
– Patariame atsinešti drabužius persirengimui.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.