Kategorija
Istorijos
Pranešimai spaudai
Publikuota
2021-04-23

Šypsenų projekto dalyvė: kai moteris gražėja – ji tampa laiminga

Trečioji CLINIC|DPC socialinio projekto „Kiekviena šypsena turi istoriją“ dalyvė džiaugiasi pokyčiais. Projekto metu per 1000 žmonių iš visos Lietuvos rašė klinikai laiškus ir pasakojo savo jautrias istorijas. CLINIC|DPC gydytojus sužavėjo Prienų gyventojos Aurelijos paprastumas, nuoširdumas ir noras atgauti pasitikėjimą savimi. Todėl gydytojai ėmėsi pildyti moters svajonę – sutaisyti seniai estetinę išvaizdą praradusius dantis bei atkurti kramtymo funkciją.

„Buvau pamiršusi, kad esu moteris“

Aurelijos istorija – kaip daugybės kitų jaunų moterų, visą savo energiją ir dėmesį skiriančių šeimai, o sau pasiliekančių dėmesio trupinėlius. Jauna moteris neslepia, kad kiekvieną dieną besirūpindama vyru ir vaikais, ilgainiui pamiršo save. Neliko laiko grožio procedūroms, buvo apleisti ir dantys, nuo pat vaikystės kėlę krūvą problemų. „Dar besimokant 8-oje klasėje „geroji“ kaimo gydytoja išrovė man du krūminius dantis. Dėl to dabar turiu išnarintą žandikaulį ir visus dantis „nučiuožusius“ į vieną šoną. Viršuje dar penki dantys – su senai atliktu, jau nutrupėjusiu estetiniu plombavimu. Du dantys laukia protezavimo“, – savo bėdas vardina moteris.

Tačiau CLINIC|DPC projektas Aurelijai suteikė progą vėl šypsotis. Po daugybės atliktų procedūrų dviejų vaikų mama neslepia pagaliau atgavusi pasitikėjimą ir negalinti atsižiūrėti į veidrodį. „Dešimt metų tarsi buvau užmigusi. Namai, vaikai, šeima, o kad pati esu moteris, buvau tarsi užmiršusi. Būtent šitas projektas man leido prisiminti, kad galiu būti ne tik mama ir žmona, aš dar esu ir moteris. O kai moteris gražėja – ji tampa laiminga“, – sako Aurelija.

Laminatės – tobulai estetikai

CLINIC|DPC odontologai Aurelijai ne tik sutaisė dantis, atkūrė suprastėjusią kramtymo funkciją, bet ir padovanojo nepriekaištingai gražią šypseną. Pasirinktas gydymo metodas – dantų laminatės.

„Laminatės – tai itin plonos ir tvirtos porceliano plokštelės, tvirtinamos prie priekinių dantų išorinės pusės. Laminačių privalumas tas, kad jomis galime sukurti tiesiog tobulą estetiką be jokių kompromisų. Tolygi, balta lyg iš reklamos dantų spalva, lygūs krašteliai, natūrali išvaizda – tai rezultatas, kokio neįmanoma per tokį trumpą laiką pasiekti jokiomis kitomis priemonėmis. Be to laminatės yra lengvai prižiūrimos, apnašos ant jų kaupiasi kur kas mažiau, nei ant natūralaus danties paviršiaus. Šiuolaikinės laminatės yra ilgaamžiškesnės už estetines plombas. Tai – puikus pasirinkimas norint greitai ir ilgam laikui atkurti dantų estetiką bei funkciją“, – sako gydytoja-odontologė Ieva Kumžienė.

Dantų laminatės arba venyrai – minimaliai invazyvus būdas atkurti pažeistų dantų formą, spalvą ir funkcionalumą. Porcelianas, iš kurių jos gaminamos, yra artimiausia natūraliam emaliui medžiaga, jau seniai naudojama odontologijoje. Ji yra kieta, skaidri, atspindi šviesą, leidžia išgauti natūraliems dantims būdingą reljefą. Kiekviena laminatė gaminama individualiai, pritaikoma pacientui. CLINIC | DPC laboratorijoje laminates gaminantys specialistai turi ilgametę patirtį ir užtikrina puikų rezultatą.

Atkurti natūralią danties formą galima ir estetinio plombavimo būdu, tačiau pacientės atveju, pašalinus seną estetinį plombavimą, laminatės buvo tinkamesnis ir ilgaamžiškesnis metodas. Laminatės išlaiko estetines savybes – nekeičia spalvos, puikiai atlieka kramtymo funkciją ir saugo dantis nuo dilimo.

Projekto dalyvė Aurelija po visų procedūrų sako dar negalinti patikėti, jog jai taip pasisekė. „Dabar turiu tobulus dantis. Labai keista žiūrėti į save veidrodyje ar nuotraukoje – vaizdas stulbinančiai geras“, – džiaugiasi moteris.

Aurelija ir kiti aštuoni CLINIC| DPC projekto „Kiekviena šypsena turi istoriją“ dalyviai jau baigė savo pokyčių kelionę. O CLINIC| DPC komanda nuoširdžiai dėkoja savo pacientams, be kurių projektas „Kiekviena šypsena turi istorija“ būtų neįmanomas. 1 proc. nuo jiems suteiktų paslaugų sumos skiriamas naujoms šypsenoms sukurti. Taip pat gydytojai ir projekto dalyviai taria ačiū portalui Lrytas.lt, implantų gamintojui Nobel Biocare, oficialiam K line skaidrių ortodontinių kapų atstovui Pabaltijo šalyse bei UAB Analizė, prekiaujančiai odontologinėmis ir medicininėmis prekėmis .

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.