Kas tai?

Tai susiformavusio netaisyklingo sąkandžio gydymas, kurio metu derinant ortodontinį ir chirurginį gydymą atstatoma taisyklinga vieno arba abiejų žandikaulių padėtis. Tam reikalingas ortodontinis paruošiamasis gydymas nešiojant dantų kabes arba dantų tiesinimo kapas (apie 1.5 – 2 metų). Po ortodontinio paruošiamojo gydymo atliekama ortognatinė žandikaulių operacija. Šį gydymą atlieka veido ir žandikaulių chirurgas glaudžiai bendradarbiaudamas su gydytoju ortodontu. Šis gydymo metodas leidžia pilnai atkurti taisyklingą vieno ar abiejų žandikaulių formą, dydį, poziciją, dantų lankų atitikimą ir taip pilnai grąžinti sutrikusią šios srites funkciją. Viso ortognatinio gydymo trukmė apie 2 – 3 metai.

Kodėl reikia gydyti netaisyklingą sąkandį?

 • – Dėl netaisyklingo sąkandžio dantys gali būti dažniau pažeidžiami ėduonies.
 • – Gali sutrikti smilkininių apatinio žandikaulio sąnarių funkcija – skausmai, traškėjimas, ribotas išsižiojimas.
 • – Taikant tik ortodontinį gydymą nepavyksta ištaisyti netaisyklingo sąkandžio.
 • – Dėl ankstyvo restauracinio gydymo poreikio esant nudilusiems, per daug nusidėvėjusiems dantims.
 • – Netenkinantys veido bruožai gali apsunkinti paciento emocinę būklę bei psichologinę sveikatą.
 • – Sutrikusi kramtymo funkcija, tai gali lemti virškinimo sistemos problemas.
 • – Netaisyklingas sąkandis susijęs su kvėpavimo funkcija, t.y. dėl nepalankios žandikaulių padėties ir susiaurėjusių kvėpavimo takų, pacientas gali pradėti knarkti, neišsimiegoti, padidėja aukšto kraujospūdžio, cukrinio diabeto ligos išsivystymo rizika.

Koks ortognatinio gydymo rezultatas?

Ortognatinis gydymas leidžia atkurti taisyklingą vieno ar abiejų žandikaulių padėtį bei sąkandį. Taip kartu atstatoma prarasta taisyklinga kramtymo funkcija bei išsprendžiamos kitos, su netaisyklingu sąkandžiu susijusios, dažnai varginančios problemos. Koreguojant žandikaulių padėtį, keičiasi ir veido bruožai, dėl kurių pasikeitimo pacientai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi.

Kam galima atlikti ortognatines operacijas?

Šis gydymas gali būti taikomas visiems pacientams, jau sulaukusiems 18 metų. Žandikaulis turi būti pilnai susiformavęs, kad būtų galima taikyti šį gydymą. Paruošiamasis ortodontinis gydymas ortognatinei žandikaulių operacijai gali būti pradėtas  dar iki 18 metų.

Gydymo etapai:

 1. Diagnostiniai tyrimai

Po gydytojo ortodonto konsultacijos būklės įvertinimui reikalingi specialūs tyrimai: žandikaulių kompiuterinė tomografija, šoninė cefalograma, nuotraukos pagal protokolą, dantų diagnostiniai modeliai.

 

 1. Konsultacija

Įvertinus atliktus tyrimus per konsultaciją (gyvą ar nuotolinę) veido ir žandikaulių chirurgas su pacientu aptaria jo būklę, situaciją, įvertina žandikaulius, sąkandį, galimas gydymo alternatyvas, atsako į visus rūpimus klausimus.

 

 1. Gydymo plano sudarymas ir pristatymas

Jums yra paruošiamas individualus gydymo planas, kurį pristato veido ir žandikaulių chirurgas (gyvai arba nuotoliniu būdu). Pacientui pristatoma kokia galėtų būti gydymo eiga, trukmė, kaina, rezultatai.

 

 1. Ortodontinis paruošiamasis gydymas

Nešiojant dantų kabes arba dantų tiesinimo kapas vyksta ortodontinis paruošiamasis gydymas. Trukmė 1.5 – 2 metų.

 

 1. Ortognatinė žandikaulių operacija

Prieš operaciją yra atliekamas kruopštus trimatis (3D) operacijos planavimas, specialių instrumentų gamyba, paruošiamosios apžiūros. Pacientui suteikiama visa būtina informacija apie šio etapo eigą.

 

 1. Ortodontinis baigiamasis gydymas

Po operacijos praėjus 3-4 mėn. yra tęsiamas ortodontinis gydymas, kurio trukmė yra 6 – 12 mėn.

Dažniausiai užduodami klausimai

Visas ortognatinis gydymas trunka apie 2–3 metus.
Gydymas galimas, tačiau reikalingas individualus situacijos įvertinimas. Kitu atveju – rekomenduojamas ortognatinis gydymas nešiojant dantų breketus.
Žandikaulių padėties korekcija galima nuo 18 metų amžiaus, tačiau pats ortognatinis gydymas gali būti pradėtas taikyti ir anksčiau, t.y. ortodontinis paruošiamasis gydymas.
Taip, galima. Tik būtina pabrėžti, kad ortodontinis gydymas abiem atvejais skiriasi.
Galimas, bet labai retais, praktikoje beveik nepasitaikančiais atvejais.
Taip, gali ir dažnu atveju taip ir yra nustatoma, kas gali leisti įtarti miego apnėją. Išsamūs duomenys pateikiami per konsultaciją įvertinus Jūsų individualų atvejį.

Kokios paslaugų kainos?

Kiekvieno žmogaus atvejis yra skirtingas, tad kainą nustatome tik gerai išanalizavę paciento problemą.rnrnSusisiekite su mumis, kad galėtume nustatyti Jums tinkamiausią kainą.
Teirautis kainos

Finansavimas

Mūsų paslaugas galite įsigyti išsimokėtinai. Su SB lizingu pirmi 12 mėnesių be pabrangimo.
Sužinokite apie sąlygas

Mūsų pacientai

Puikiai atstatyta šypsena. Dėkoju visam CLINIC | DPC kolektyvui. 10/10 balų!

Dėkoju daktarui Simonui, pasitikėjimas savimi vėl sugrįžo. Puikus jausmas vėl šypsotis! Ačiū.

Esu CLINIC|DPC pacientė. Prieš tai pabuvojau keliose Kaune esančiuose dantų kabinetuose, bet taip buvo, kad viskas baigdavosi nesėkmingai. Likimas atvedė į CLINIC|DPC , kur radau nuostabius gydytojus ir su šypsena pasitinkantį kolektyvą. Tokios jaukios ir gerą nuotaiką tik įėjus keliančios klinikos nebuvau radusi. Ačiū Jums, gerbiamieji , kad Jūs tokie esate, kur grąžinate mums šypseną. Labai džiaugiuosi, kad gydausi pas Jus. Dėkoju gyd. Simonui, kad savo šypsena ir nuoširdumu, vedate paskui save nuostabų kolektyvą.

Komentarus ir atsiliepimus rašau išskirtinai retai. Tačiau po to, kaip šiandien buvau aptarnautas, neparašyti komentaro būtų tikra nuodėmė. Suteiktos paslaugos – „world class services” etalonas. Ačiū už punktualumą, profesionalumą ir komunikabilumą.

Naudojotės šia paslauga?

Parašykite asiliepimą

Ortognatinės žandikaulių operacijos atliekamos šiose klinikose: