Kada taikomas ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas taikomas, kai paciento dantys yra kreivi, susiformavęs blogas sąkandis ar erzina dideli tarpai tarp dantų. Ortodontinis gydymas – ne tik estetiniam vaizdui. Kai kuriais atvejais jis padeda sėkmingai atkurti sutrikusias kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijas bei išvengti įvairių negalavimų ateityje.

Ortodontinio gydymo būdai breketais:

Dažniausias dantų tiesinimo būdas – breketai. Ši dantų tiesinimo priemonė laikoma viena efektyviausių, nes tiesinimas breketais gali būti pasirenkamas net labai sudėtingais atvejais, kai sąkandis negali būti koreguojamas plokštelėmis ar kapomis. Breketai gali būti skiriami vaikams ir suaugusiesiems, o gydymo trukmė įprastai siekia 1,5-2 metus. Šiais laikais breketų pasirinkimas gana platus, todėl pacientams gali būti sunku apsispręsti. Breketai skirstomi į metalinius ir keramikinius, kurie dar skirstomi į ligatūrinius ir beligatūrinius.

Metaliniai breketai

Tradiciniai metaliniai breketai yra populiariausias pasirinkimas tarp pacientų. Jie pagaminti iš nerūdijančio plieno, tvirti ir efektyviai atlieka savo funkciją. Jie yra šiek tiek pigesni, nei, išvaizdesni keramikiniai breketai. Nors metaliniai breketai smarkiai patobulėjo nuo savo pirmtakų, jie vis tiek yra aiškiai matomi besišypsant, todėl ne visi žmonės ryžtasi tokiam gydymui. Nešiojant tradicinius breketus maždaug kartą per mėnesį reikia apsilankyti pas gydytoją ortodontą breketų sistemos korekcijai.

Keraminiai breketai

Keramikiniai breketai yra mažiau pastebimi, estetiškiau atrodo, nei tradiciniai metaliniai breketai. Tiek keramikiniai breketai, tiek juos jungianti viela yra pagaminti iš balsvo, lengvai permatomo porceliano, primenančio dantų spalvą. Tokius breketus kur kas sunkiau pastebėti iš pirmo žvilgsnio, tad juos dažniausiai renkasi žmonės, kuriems nešioti metalinius breketus yra vizualiai nepriimtina. Nešiojant keramikinius breketus taip pat maždaug kartą per mėnesį būtina atlikti korekciją.

Breketų priežiūra

Nešiojant breketus dantų priežiūra turėtų būti dar kruopštesnė ir atidesnė. Nepamirškite rytais ir vakarais dantis valytis specialiais šepetėliais ir tarpdančių siūlu, po kiekvieno valgio burnos ertmę praskalaukite burnos skysčiu, venkite kieto ir lipnaus maisto, neatidėliokite reguliarių vizitų pas gydytoją, kurių metu keičiami ar aktyvuojami lankai (kitaip prailginsite gydymo trukmę), reguliariai lankykitės pas burnos higienistą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kai dantys išsidėstę netaisyklingai, sutrinka savaiminis dantų apsivalymas, kaupiasi dantų apnašos. Tai savo ruožtu sukelia apydančio audinių uždegimą ir skatina dantų ėduonies vystymąsi.
Blogo sąkandžio susiformavimui įtakos gali turėti tiek paveldimumas, tiek genetika, netinkama dantų priežiūra bei kitos priežastys. Netinkamo sąkandžio susiformavimo priežastimis gali tapti: Prasta pieninių dantų priežiūra, Vaikystės įpročiai nusiraminimui ką nors čiulpti (pvz., nykštį) ar ilgai naudojamas čiulptukas Netaisyklingas kvėpavimas, kvėpavimas pro burną (pvz. vaikystėje dažnai sergant peršalimo, kvėpavimo takų ligomis) Laiku neprotezuoti dantys ankstyvo danties/-ų netekimo ar danties rovimo atvejais. Tokiais atvejais padėtį pakeičia ir kiti dantys, sąkandis išsikraipo. Griežimas dantimis (bruksizmas), sukeliamos streso, įtampos ar kitų priežasčių. Dantys dyla, o sąkandis gilėja ir blogėja.
Dažniausiai gydymo trukmė ir būdai nustatomi konsultacijos metu. Ortodontinis gydymas gali trukti nuo 4 mėn. iki 3 metų ar dar ilgiau. Trukmė priklauso nuo dantų padėties dantų lanke, nuo viršutinio ir apatinio žandikaulių dantų santykio tarpusavyje.
Kad gydymas breketais vyktų sklandžiai ir pasiektume geriausių rezultatų apžiūrai ir korekcijoms pas gydytoją – odontologą reikia atvykti kas 7-8 savaitės.
Toks atvejis gana retas. Dažniausiai dantys jautresni būna kelias dienas po breketų uždėjimo procedūros.

Kokios paslaugų kainos?

Kiekvieno žmogaus atvejis yra skirtingas, tad kainą nustatome tik gerai išanalizavę paciento problemą.rnrnSusisiekite su mumis, kad galėtume nustatyti Jums tinkamiausią kainą.
Teirautis kainos

Finansavimas

Mūsų paslaugas galite įsigyti išsimokėtinai. Su SB lizingu pirmi 12 mėnesių be pabrangimo.
Sužinokite apie sąlygas

Mūsų pacientai

Puikiai atstatyta šypsena. Dėkoju visam CLINIC | DPC kolektyvui. 10/10 balų!

Dėkoju daktarui Simonui, pasitikėjimas savimi vėl sugrįžo. Puikus jausmas vėl šypsotis! Ačiū.

Esu CLINIC|DPC pacientė. Prieš tai pabuvojau keliose Kaune esančiuose dantų kabinetuose, bet taip buvo, kad viskas baigdavosi nesėkmingai. Likimas atvedė į CLINIC|DPC , kur radau nuostabius gydytojus ir su šypsena pasitinkantį kolektyvą. Tokios jaukios ir gerą nuotaiką tik įėjus keliančios klinikos nebuvau radusi. Ačiū Jums, gerbiamieji , kad Jūs tokie esate, kur grąžinate mums šypseną. Labai džiaugiuosi, kad gydausi pas Jus. Dėkoju gyd. Simonui, kad savo šypsena ir nuoširdumu, vedate paskui save nuostabų kolektyvą.

Išskirtinis dėmesys pacientui. Profesionalus aptarnavimas. Visa reikiama informacija ir psichologinis palaikymas. Ačiū labai!!!

Naudojotės šia paslauga?

Parašykite asiliepimą