Kategorija
Klinikos naujienos
Pranešimai spaudai
Publikuota
2021-07-01

Netekus visų ar daugumos dantų dar neseniai buvo siūlomi išimami protezai arba sudėtinga implantacija. Jai neretai buvo reikalinga kaulo priauginimo procedūra. Tokiai implantacijai vienam žandikauliui prireikdavo net 6-8 implantų. Tačiaunaujais dantimis galima džiaugtis daug paprasčiau. „Visi ant keturių“ implantacijos metodas – tai pažangiausias būdas greitai ir lengvai susigrąžinti sveikatą ir gražią šypseną.

Perversmą sukėlusi procedūra

Portugalų odontologo P. Malo išrastas metodas sukėlė tikrą perversmą implantologijoje. „Nobel Biocare“ kompanijos patentuotas gydymo būdas leidžia padaryti tai, kas anksčiau buvo neįmanoma. Dantys atkuriami per trumpiausią įmanomą laiką, o procedūra – gerokai lengvesnė, nei bet kuris tradicinis metodas.  Implantai puikiai toleruojami organizmo ir prigyja iš karto net 98% atvejų. Pojūtis ir tolesnė priežiūra – lyg natūralių dantų.

CLINIC |DPC implantuojantis gydytojas Simonas Bankauskas sako, jog Nobel Biocare patentuotas „visi ant keturių“ metodas pakeitė ir pacientų, ir gydytojų gyvenimą. CLINIC | DPC odontologijos klinikų tinklas pirmasis Lietuvoje, dar 2010 metais, pradėjo taikyti šį unikalų implantacijos metodą. „Šį gydymo būdą drąsiai galime vadinti pažangiausiu dantų implantacijos metodu, kuris šiuo metu taikomas Lietuvoje Jis idealiai tinka žmonėms, kurie neteko daugumos ar net visų dantų. Tai, kas anksčiau reikalaudavo ilgų ir sudėtingų procedūrų, dabar atliekama greitai, sklandžiai ir patikimai. Tiek gydytojams, tiek pacientams didžiulė nauda – sutaupytas laikas ir paprastesnė procedūra. Juk visiems dantims atkurti reikia kur kas mažiau implantų. Taip pat dažniausiai išvengiama sudėtingos kaulo priauginimo procedūros. Nors „visi ant keturių“ metodas taikomas jau ne vienerius metus ir yra laiko patikrintas, iki šiol neturime pranašesnio už jį būdo atkurti visus dantis greitai, saugiai ir patikimai“, – pasakoja gydytojas.

Procedūros eiga

Vos vieno vizito metu pacientui įsriegiami implantai ir ant jų uždedami laikini dantys. Tai reiškia, jog jau po vieno apsilankymo pas gydytoją, pacientas gali džiaugtis nauja, sveika šypsena. Po kelių mėnesių pagaminami nuolatiniai dantys, kurie pakeičia laikinuosius. Jie niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų ir savo išvaizda, tad žmogus nejaučia diskomforto šypsodamasis, bendraudamas.

Pati procedūra yra itin saugi ir kur kas paprastesnė už naudotas iki šiol. Nobel Biocare jau 18 metų renka dokumentacijas apie „visi ant keturių“ gydymo atvejus. Tyrimais įrodyta, kad net 98 procentai atvejų, kada implantai pacientams prigija procedūros metu, o dantenos kur kas mažiau tinsta ir kraujuoja. Dėl procedūros paprastumo ir saugumo ji gali būti atliekama net itin garbingo amžiaus senjorams.

Procedūros metu naudojamos pažangios, gerai organizmo toleruojamos medžiagos. Implantai gaminami iš aukštos kokybės titano lydinio. Jie yra tarsi dirbtinė danties šaknis ant kurios tvirtinami nauji dantys. Tačiau implanto paskirtis – ne tik laikyti dantis. Jie taip pat stimuliuoja žandikaulio kaulą ir užtikrina, kad jis nenyks. Sunykęs žandikaulis – didžiulė senų žmonių problema. Ji sąlygoja skausmus žandikaulio srityje, sumažina galimybes kramtyti maistą, o tai apsunkina virškinimą.

Kam tinka „Visi ant keturių“

Šis modernus gydymo būdas tinka visiems pacientams, netekusiems daugumos ar visų dantų. Dėl procedūros paprastumo ir gerai organizmo toleruojamų medžiagų, ši implantacija gali būti atliekama bet kokio amžiaus pacientams.

Jei norite susigrąžinti galimybę drąsiai šypsotis, laisvai bendrauti ir valgyti bet kokį mėgstamą maistą, šis implantacijos būdas – jums. Procedūros metu pilnai atkuriama kramtymo funkcija. Jau po pirmos procedūros, su laikinais dantimis, pacientas vėl gali kramtyti kietą maistą. Atkurta kramtymo funkcija užtikrina gerą maisto susmulkinimą, todėl pagerėja virškinimas. Be to implantai įtvirtinami žandikaulyje, o tai neleidžia kaului nykti. Rezultatas – ne tik nauji dantys, bet ir nauja gyvenimo kokybė. Tai yra ilgalaikis sprendimas, kuris kartais gali pareikalauti nemažai finansinių išlaidų. Tačiau svarbu suprasti, kad tai yra neatskiriama žmogaus fizinės ir psichologinės darnos dalis. Sveika ir graži šypsena leidžia džiaugtis visaverčio gyvenimo malonumais.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.