Profesionalioji burnos higiena – šypsenų istorijoms
2019-04-25

Jau seniai žinoma, jog tinkama prevencija gali užkirsti kelią daugeliui ligų ir sutrikimų. Burnos sveikata – ne išimtis. Profesionalioji burnos higiena yra būtinybė, norint turėti sveiką ir gražią šypseną ir su pasitikėjimu dalinti šią šypseną aplinkiniams. Dar daugiau –  organizmas yra vientisa sistema, todėl prasta burnos sveikata gali turėti didelės neigiamos įtakos viso kūno gerovei. Savo ruožtu viso organizmo būklė turi įtakos burnos sveikatai. Puiki paskata susirūpinti savo burnos higiena ir viso kūno sveikata, ar ne?

Ypatingai verta suklusti, jei jus kamuoja vienas iš šių simptomų: dantenų kraujavimas; dantų jautrumas; nemalonus burnos kvapas; sausumas burnoje; atsiradusios opos burnoje; pakitusi dantų spalva; skausmas; dantų paslankumas; dantų netekimas. Tai – ženklai, kad jus užklupo burnos ligos: dantų ėduonis, gingivitas ar perodontitas.


Kviečiame Jus į nemokamą seminarą apie burnos ligas ir jų profilaktiką! Seminaro metu pristatysime labiausiai paplitusias burnos ligas, priemones, kaip jų išvengti ir džiaugtis gražia šypsena.

📆 Birželio 19 d., 18.00 val. Mindaugo g. 14, Vilnius

Paskaitą ves burnos higienistė Miglė Leikutė.
Registracija tel: +370 696 36 662 arba konsultacija@clinicdpc.lt

Dantų ėduonis – visame pasaulyje yra viena iš labiausiai paplitusių lėtinių ligų, nepaisant to, kad didžiosios dalies ėduonis atvejų galima išvengti taikant profilaktines priemones. Dantų ėduonis Lietuvoje vis dar yra pagrindinė vyrų ir moterų iki 40 m. dantų netekimo priežastis. Norime pabrėžti, kad ypatingai reikia rūpintis vaikų burnos sveikata, nes skaičiai iškalbingi: 68 proc. 3 metų vaikų ir 84 – 100 proc.15 m. vaikų turi ėduonies pažeistus dantis. Profesionalioji burnos higiena gali būti atliekama jau paaugliui, o individualiosios higienos mokymai nuo pat mažumės, tai puiki prevencija bei burnos sveikatos pagrindas ateityje. Gingivitas – dantenų uždegimas, diagnozuojamas tada, kai dantenų spalva iš rausvos  kinta į raudoną ar melsvai raudoną, dantenos padidėja ir kraujuoja valantis dantis. Periodontitas – taip pat rimta burnos liga, kurios požymiai: lėtinis dantenų uždegimas; dantenų kraujavimas; blogas burnos kvapas; didelis kiekis minkštųjų apnašų; periodonto kišenių formavimasis; dantų paslankumas, dantenų pūliavimas; dantų netekimas. Epidemiologinių tyrimų duomenimis periodontito paplitimas tarp 34 – 44 metų Lietuvos gyventojų siekia 30 – 37 proc., o tarp vyresnių nei 55 metų asmenų net iki 95 proc.

Profesionalioji burnos higiena – puikus būdas ne tik padėti įvardintus sutrikimus gydyti, bet ir užkirsti jiems kelią. Procedūros metu įvertinama paciento dantų ir dantenų būklė; šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos; poliruojami dantų ir plombų paviršiai; nustatomas asmens dantų valymo efektyvumas. Taip pat, esant poreikiui, gali būti atliekamos gydomųjų preparatų, pavyzdžiui, fluoro aplikacijos bei taikoma burnos probiotikų procedūra arba paskiriami probiotikų preparatai vartoti namuose. Labai svarbu ir tai, kad procedūros pabaigoje pacientai mokomi asmeninės burnos higienos, parenkant tinkamiausias kasdienio valymo priemones ir būdus. Puiki žinia – rūpindamiesi ligų prevencija taip pat puoselėsite ir šypsenos estetiką. Po profesionaliosios burnos higienos CLINIC | DPC specialistai atlikti ir dantų balinimo procedūrą. Naudojama Philips ZOOM  –   naujos kartos efektyvi ir saugi profesionalaus dantų balinimo gydytojo kabinete sistema.

Norime dar sykį pabrėžti, kad daugumos nemalonių simptomų ir ligų galite išvengti reguliariai atlikdami profesionaliąją burnos higieną ir rūpindamiesi savo dantimis namuose. Todėl kviečiame jus į seminarą, kuriame galėsite sužinoti, kaip tinkamai rūpintis savo burnos sveikata, kokie požymiai turėtų kelti nerimą ir skatinti ieškoti specialisto pagalbos.

Mes drauge – už gražias ir sveikas šypsenas, nes kiekviena šypsena turi savo istoriją.