Ką daryti, jei vaikas bijo gydytis dantukus?
2019-07-02

Kokybiška dantų priežiūra yra itin svarbi dantų sveikatai. Nuolatiniams dantims keičiant pieninius bei formuojantis vaiko sukandimui, odontologinis gydymas ir priežiūra gali turėti lemiamos įtakos vaiko šypsenai visą likusį gyvenimą. Tačiau vaikai ne visuomet gali objektyviai įvertinti procedūros svarbą – dažnai, odontologai, specialiais odontologijos instrumentais “kažką darantys” burnoje, kelia vien tik siaubą mažiesiems pacientams.

Registruokitės jau dabar!

Tik vieno vizito metu

Laimei, patyrusiems odontologams tokios baimės – ne naujiena. Kvalifikuoti CLINIC | DPC vaikų specialistai turi ilgametę patirtį dirbant su jauniausiais pacientais. Jeigu vaikas labai jautrus ir dantukų gydymas jam suteikia stiprias neigiamas emocijas, mūsų specialistai įvertina dantų būklę ir gali pasiūlyti dantų gydymą taikant migdymą  – intubaciją. Gydymas taikant intubaciją yra viena iš alternatyvų, padedanti vaikui išvengti daugybės stresą keliančių vizitų pas odontologą. Tik vieno vizito pas gydytoją metu sugydomi visi pažeisti dantys.

Dantukų gydymas – komandinis darbas

Kartu su gydytoju odontologu dirba ir gydytojas anesteziologas – reanimatologas. Odontologinės procedūros metu užmigdžius vaikutį, gydytojas anesteziologas nuolat stebi paciento sąmonės būklę, širdies darbą, arterinį kraujo spaudimą, kvėpavimą ir kraujo įsotinimą deguonimi. Todėl procedūra yra saugi.

Patarimai prieš gydymą

Priklausomai nuo situacijos gali prireikti papildomai ištirti paciento sveikatos būklę, tam, kad būtų tinkamai pasiruošta gydymui. Taip pat, likus 6 val. iki migdymo, negalima valgyti ir gerti skysčių, išskyrus vandenį. Likus 2 val. iki intubacijos negalima gerti ir vandens.

Gydymo metu

  • medikamentais pasiekiamas gilus miegas, raumenų atpalaidavimas ir nuskausminimas, kartu atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija;
  • vaistų veikiamas pacientas nurimsta, nebejaučia įtampos ir baimės, nes yra užmigdomas, ir odontologinės procedūros atliekamos tol, kol vaikas miega;
  • pacientas nepatiria jokio diskomforto, o gydytojas odontologas gali ramiai ir kokybiškai dirbti; anestezija yra saugi ir kontroliuojama gydytojų specialistų.

Po gydymo

Pacientas perkeliamas į pooperacinę patalpą, kurioje priežiūra ir gydymu rūpinasi anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja bei gydytojas anesteziologas – reanimatologas. Čia stebimos paciento gyvybinės funkcijos, kol jis visiškai pabunda ir atgauna jėgas. Palatoje (esant poreikiui) atliekamas nuskausminimas ir pykinimo profilaktika.

Kaip elgtis po gydymo?

  • kurį laiką po anestezijos negerti ir nevalgyti;
  • praėjus porai valandų tiktų negazuoti gėrimai bei nedidelis kiekis lengvai virškinamo minkšto maisto;
  • likusią dienos dalį rekomenduojama ilsėtis ir nieko aktyviai neveikti;
  • patariame atsinešti drabužius persirengimui.

Tėveliai, nepamirškite vaikų kas pusę metų registruoti profilaktiniam dantų patikrinimui. Rūpinkitės savo mažylių sveikata. Nuo liepos 1 d. iki rugsėjo 30 d. Kauno CLINIC | DPC dantų priežiūros centre dantų gydymui su intubacija galioja specialus pasiūlymas.

  •  Gydymas su intubacija iki 5 dantų, intubacijos kaina- 269eur.
  • Gydymas su intubacija 5 dantys ir daugiau, intubacijos kaina-299 eur.

Suteiktos paslaugos intubacijos metu kainuoja pagal standartinį klinikos kainininką.

Taip pat nuo liepos 1 d. iki rugsėjo 30 d. esamiems CLINIC | DPC mažiesiems pacientams arba, jei klinikose gydosi bent vienas šeimos narys, pažymą dėl dantų būklės išduodame nemokamai.