Kategorija
Uncategorized
Publikuota
2022-01-19

CLINIC | DPC projekto „Kiekviena šypsena turi istoriją“ dalyvė Audronė Šapokienė – moteris, kuriai nestinga fantazijos. Parašiusi menišką laišką „dantukų fėjai“ uteniškė Audronė laimėjo naują šypseną. Naudodami implantacijos metodą „visi ant keturių“ klinikos gydytojai atkūrė moteriai sveiką ir gražią šypseną.

Norėjo atsikratyti kompleksų

Audronę drąsiai galima pavadinti viena išradingiausių socialinio projekto „Kiekviena šypsena turi istoriją“ dalyvių. Savo kreipimąsi į CLINIC | DPC moteris pavadino „Laiškas dantukų fėjai“ Kūrybiniais gabumais galinti pasigirti Audronė laiške prisipažino, jog jos gyvenime karaliauja kompleksai. Negraži šypsena neleidžia laisvai bendrauti, trukdo gerai jaustis, pasitikėti savimi.

„Žmogaus pasaulis – jo sieloje. Atsikratyti kompleksų, eiti toliau gyvenimo keliu plačiai besišypsant – didžiausias mano troškimas. Dalyvauti Jūsų projekte būtų tolygu naujiems sparnams – naujam gražesniam gyvenimui. Taip norisi pakoreguoti savo išvaizdą. Dabar vengiu šypsotis, nemėgstu net fotografuotis. O jeigu fotografuojamės, tai praktiškai niekada nesišypsau, nebent lūpų kampučiais. Estetinis vaizdas manęs netenkina, todėl bendrauju trumpais sakiniais, kad kuo mažiau tektų tai daryti. Esu labai uždara. O taip norisi juoktis ir šypsotis plačiai plačiai (nuo ausies iki ausies). Juk ir gyvenime atvira šypsena labai padeda. Žmonės pasitinka pagal išvaizdą. O kaip pasitikėti savimi, kai šypsenos nėra? Psichologai tikina, kad žmonės kurie gėdydamiesi savo dantų, bijo juoktis, reikšti emocijas, patiria mažiau laimės. Dantų trūkumas trukdo ne tik parodyti jausmus bet ir juos patirti. Sakoma, kad graži šypsena – tai raktas į sėkmę. Šypsena gali daryti stebuklus! Nuoširdžiai, atvirai, iš visos širdies. Aš vis dar tikiu stebuklais“ “, – rašė Audronė.

Negalėjo kramtyti maisto

Moteris pripažino, kad jau vaikystėje jos dantys buvo labai silpni. Situaciją dar pablogino ilgai vartoti antibiotikai (tetraciklinas). Prieš susitinkant su CLINIC | DPC gydytojais, Audronės dantys buvo labai prastos būklės, o dantenos kraujuodavo. Maisto moteris beveik negalėjo kramtyti, tiesiog nurydavo.

Audronę gydžiusi gydytoja-odontologė Donata Urbakonytė sako, jog tokia situacija – tai ne tik dantų sveikatos ir estetikos problema. Ji kenkia visai žmogaus savijautai ir gali sukelti rimtas ligas.

„Nesukramtytas maistas yra sunkiai virškinamas, todėl žmonės, kurie turi kramtymo funkcijos sutrikimų, dažniau serga skrandžio ir žarnyno ligomis. Ne retas atvejis, kai maisto sukramtyti negalintys pacientai renkasi tik skystus produktus. Jų mityba tampa ne visavertė, jiems trūksta vitaminų ir mineralų. Nevalgant kieto maisto, ant dantų kaupiasi apnašos, prasideda periodontitas – sunkiai gydoma ir nemaloni liga. Jei Audronė būtų laukusi ilgiau, kompleksai būtų tapę nebe pagrindine jos problema. Galėjo nukentėti ir skrandis, ir širdis“, – aiškina daktarė.

Gydymas – greitas ir neskausmingas

CLINIC | DPC implantuojantis gydytojas – odontologas Remigijus Laurinčikas Audronei pašalino pažeistus dantis, atliko sinuso kėlimą. Taikant sedaciją projekto dalyvei viršutiniame ir apatiniame žandikauliuose buvo įsriegta po keturis implantus, ant jų buvo ir prisukti laikini neišimami dantų protezai. Jie iškart po implantacijos leidžia džiaugtis nauja šypsena. Toks implantacijos metodas vadinamas „visi ant keturių“. 

Gydytoja Donata Urbakonytė sako, kad  toks gydymo būdas yra modernus, greitas ir nesukelia pacientui nemalonių pojūčių. Dėl taikomos sedacijos, implantacijos metu  pacientas jaučiasi patogiai ir ramiai, nejaučia jokio skausmo, nes kartu su sedacija atliekamas ir vietinis nuskausminimas. Šį „Nobel Biocare“ patentuotą gydymo būdą drąsiai galime vadinti pažangiausiu dantų implantacijos metodu, kuris šiuo metu taikomas Lietuvoje. Ir kas įdomiausia, kad visai tai galima atlikti vos per parą. Dažnai žmonės netiki, kai pasakome, kad naujus dantis jie gali turėti vos per parą. Tai, kas anksčiau reikalaudavo ilgų ir sudėtingų procedūrų, dabar atliekama greitai, sklandžiai ir patikimai. Tiek gydytojams, tiek pacientams didžiulė nauda – sutaupytas laikas ir paprastesnė procedūra“, – šypsosi gydytoja.

Po pusės metų Audronei buvo pagaminti nuolatiniai neišimami dantų protezai, kurie pakeičia laikinuosius. Jie niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų ir savo išvaizda, ir pojūčiu burnoje. Tiek su laikinais, tiek su nuolatiniais dantimis žmogus nejaučia diskomforto šypsodamasis, bendraudamas, džiaugiasi puikia kramtymo funkcija.

„Reikia mokėti svajoti“

Dabar Audronė džiaugiasi sveikais, gražiais, pilnavertį gyvenimą leidžiančiais gyventi dantimis. Moteris sako, kad užteko tik labai panorėti ir jos svajonė išsipildė. „Kai eidavau pro Utenos kliniką, vis pagalvodavau – gerai būtų užsukti. Tai, matyt, mintis materializuojasi. Matyt, buvo teisinga pasiųsta žinutė į Visatą. Reikia svajoti. Kai moki svajoti, svajonės pildosi“, – sako Audronė.

Moters svajonė iš tiesų išsipildė ir gyvenimas tapo kur kas gražesnis. „Pasikeitė gyvenimo kokybė. Susiradau daugiau draugų, lengviau bendrauju. Aš pati, kai pažiūriu į veidrodį, matau kitą vaizdą“, – šypsosi Audronė. 

CLINIC| DPC specialistai galėjo padaryti šį stebuklą tik savo pacientų ir rėmėjų dėka. 1 proc. nuo pacientams suteiktų paslaugų sumos skiriamas naujoms šypsenoms sukurti. Taip pat gydytojai ir projekto dalyviai taria ačiū portalui Lrytas.lt, implantų gamintojui Nobel Biocare, oficialiam K line skaidrių ortodontinių kapų atstovui Pabaltijo šalyse bei UAB Analizė, prekiaujančiai odontologinėmis ir medicininėmis prekėmis.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.