Kategorija
Klinikos naujienos
Patarimai
Publikuota
2019-10-08

Protiniai dantys, nepaisant dailaus pavadinimo, retai kada pagerina mūsų gyvenimo kokybę. Kai kuriems žmonėms gali išdygti visi keturi protiniai dantys, nesukeldami jokių komplikacijų. Tačiau daugumos pacientų žandikauliuose šiems dantims paprasčiausiai nėra pakankamai vietos.

Taip nutiko todėl, kad bėgant tūkstantmečiams keitėsi žmonijos maisto racionas ir mityboje liko mažiau vitamino K2, kuris lemia geresnį kalcio įsisavinimą. Palaipsniui žmonių žandikauliai pradėjo mažėti ir taip neliko vietos tretiesiems krūminiams, kitaip vadinamiems protiniais, dantims išdygti.

Augant protiniams dantims gali kilti įvairiausių burnos sveikatos bei dantų problemų. Jiems išdygus kreivai, išvalyti gretimus tarpdančius gali būti itin sudėtinga. Tarpdančiuose nuolat užstringant maisto likučiams bei kaupiantis apnašoms yra sukuriamos sąlygos ėduonies atsiradimui, dėl ko gali kilti nemalonių simptomų (danties skausmas, nemalonus burnos kvapas), o patį dantį gali tekti pašalinti.

Tačiau dantų bei dantenų ligos – tai ne vieninteliai galimi protinių dantų augimo padariniai. Šis procesas taip pat gali sukelti ir stiprų galvos skausmą.

Taip yra todėl, kad dygstant protiniams dantims, žmogaus sąkandis jau būna visiškai susiformavęs. Kadangi erdvės papildomiems dantims dažniausiai nepakanka, protiniai dantys pradeda “grumtis” dėl vietos žandikaulyje, sukeldami galvos skausmą.

Dažnai dygstant protiniams dantims kramtyti ta žandikaulio puse tampa skausminga, ir imama kramtyti tik kita žandikaulio puse. Taip sukeliamas neįprastai didelis krūvis aplinkiniams raumenims, dėl kurio skausmas galvoje gali sustiprėti arba atsirasti kaklo bei veido srityse.

Norėtume pabrėžti, jog galvos skausmą gali sukelti daugybė įvairių biologinių veiksnių, tad priežasčių patariame ieškoti atidžiai. Ypač svarbu turėti omenyje, jog vėlyvosios brandos laikotarpiu (17-21 metai) – tuo metu, kai dygsta protiniai dantys – hormoniniai procesai yra itin aktyvūs ir dažnai gali sukelti įvaisius simptomus.

Gydytojo odontologo rekomendacija

Kaip išvengti šio galvos skausmo, galinčio sukelti papildomą stresą bei nemalonias situacijas? Visų pirma, prieš protiniams dantims išdygstant, siūlome atvykti į CLINIC | DPC odontologijos centrą apžiūrai, kurios metu įvertinsime ar jūsų žandikaulyje yra pakankamai vietos protiniams dantims išdygti.

Jei protiniams dantims vietos nepakaks, siūlome nelaukti, kol pradėsite jausti diskomfortą ar skausmą ir juos pašalinti dar prieš išdygstant. Neskausmingos operacijos metu gali būti pašalinti visi keturi protiniai dantys, užkertant kelią galimoms problemoms ateityje.

Vizitui jums patogiu metu galite užsiregistruoti paskambinę tel. +370 632 00005 arba parašę mums el. paštu [email protected]

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.