Kategorija
Istorijos
Klinikos naujienos
Publikuota
2020-12-07

Įsibėgėjo CLINIC|DPC socialinis projektas „Kiekviena šypsena turi istoriją“. Jo metu gauta per 1000 laiškų iš visos Lietuvos. Iš jų atrinkti devyni jautrių ir gražių istorijų herojai pasitiks savo išvaizdos ir gyvenimo pokyčius. Pirmasis projekto dalyvis, 55-erių metų raseiniškis Stasys, jau džiaugiasi nauja šypsena ir akivaizdžiai pakilusiu pasitikėjimu savimi.

Sujaudino vaikų laiškas

„Tam davė, tam davė, o pačiam ir neliko“ –  taip atrodo Stasio istorija. Rūpestingas tėvas viską atidavė keturiems mylimiems vaikams, o apie save gyvenime daug negalvojo. Tačiau užaugę vaikai grąžina tėvui gerumą ir rūpestį, stengiasi padėti, kuo gali. Linkėdami geresnio gyvenimo tėveliui, jie už jį parašė laišką projektui „Kiekviena šypsena turi istorija“.  Vaikai norėjo, kad tėtis per artėjančias dukros vestuves galėtu drąsiai šypsotis.

„Norime padovanoti savo tėčiui naują šypseną. Šypseną, kurios, kiek tik pamenu, jis niekad ir neturėjo. Šiuo metu tėčiui yra 55 metai. Jis užaugino keturis nuostabius vaikus – mane, dar dvi mano seseris ir brolį. Manau suprantama, kad keturi vaikai yra nemažas krūvis vienam tėčiui, visus ir į mokyklą suruošti, ir susirgus pasirūpinti, ir per šventes dovanomis nudžiuginti. Pinigėlių visuomet užtekome, bet sau tėtis nelabai ką skirdavo, daugiau atiduodavo mums, dantys gedo, krito, bet tvarkomi nebuvo. Tiksliai nebepamenu, bet apie 2006 metus tėčiui atlikta širdies vožtuvo operacija, sužinojome, kad įvyko kraujo užkrėtimas dėl dantų gedimo, kaip tai įvyko nežinau, nelabai ir paaiškinsiu. Nuo tada tėčio sveikata nebėra tokia gera, dantų tvarkytis taip ir nepradėjo, bet rašau ne tam, kad gailėtume jo, o tam, kad galėtume padėti. Manau jis bijo skausmo tvarkymo metu, bet dabar gi technologijos visai kitos. O tvarkingi dantys, graži šypsena ne tik puošia, bet tai ir pasitikėjimo savimi atspindys“, – rašė Stasio dukra.

Visą projekto „Kiekviena šypsena turi istorija“ komisiją sujaudino šis laiškas, todėl Stasys buvo atrinktas dalyvauti socialiniame projekte. Dabar jis jau džiaugiasi naujais dantimis. „Prieš tai būdavo sunku bendrauti, negalėjau valgyti visko, ko norėdavau. Dabar jaučiu, kad pagerėjo gyvenimas. Noriu padėkoti gydytojams, kad grąžino man šypseną“, – sako Stasys.

Nauji dantys Stasiui ne tik leidžia plačiai šypsotis, bet ir visapusiškai pagerina gyvenimo kokybę. Atkūrus kramtymo funkciją vėl galima valgyti pilnavertį maistą, rinktis įvairesnius produktus. Be to maistas geriau sukramtomas, todėl pagerėja virškinimas ir bendra organizmo savijauta.

Nauji dantys – vos per parą

Procedūros metu Stasiui buvo pašalinti likę dantys, o nauji atkurti naudojant metodiką „Visi ant keturių“. Šis metodas leidžia visus žandikaulio dantis atkurti vos ant keturių implantų. Stasiui buvo atkurti abiejų žandikaulių dantys. Šis pažangus metodas leidžia pacientui naujais dantimis džiaugtis jau sekančią dieną po procedūros.

Raseinių CLINIC|DPC gydytoja-odontologė Aistė Cikanavičienė sako, jog toks sprendimas siūlomas daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms. Tai – natūralių dantų atkūrimas visam gyvenimui, leidžiantis vėl džiaugtis sveika ir gražia šypsena. „Ši metodika labai patogi pacientui, nes vietoje tradiciškai į vieną žandikaulį sriegiamų 6-8 implantų naudojami tik 4. Tai procedūrą padaro lengvesnę pacientui, dažnai padeda išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Be to implantai palaiko natūralų žandikaulio kaulą ir jį stimuliuoja, todėl jis apsaugomas nuo tolesnio nykimo“, – aiškina gydytoja.

Kitaip, nei dantų protezai ar plokštelė, „visi ant keturių“ metodu įsriegti implantai yra stabilūs, nejuda kramtant ar kalbant, žmogui nereikia bijoti, kad bet kada iškris. Tai suteikia pasitikėjimo savimi, palengvina bendravimą ir džiugina kas kartą žiūrint į veidrodį.

Gydytoja-odontologė Aistė Cikanavičienė sako, jog geriausia padėka už darbą jai ir kolegoms buvo nuoširdi Stasio šypsena ir sugrįžęs pasitikėjimas savimi. „Nuostabu buvo matyti jo pasikeitimą. Stasys atrodė pasitikintis savimi ir drąsiai šypsojosi. Mums visiems tai buvo geriausias darbo įvertinimas“, – džiaugiasi A. Cikanavičienė. Stasio šypsenos atkūrimas – komandinio darbo nuopelnas. Veido žandikaulių chirurgas Rokas Perevičius atliko implantacijos procedūras, o gydytoja-odontologė Neringa Sodaitienė, kartu su dantų techniku atliko nuolatinį protezavimą.

Stasio šypsenos istorijos pabaiga – laiminga. Projekte dalyvauja dar aštuoni žmonės, su kurių šypsenų istorijomis galėsite jus supažindinsime. O CLINIC| DPC komanda nuoširdžiai dėkoja savo pacientams, be kurių projektas „Kiekviena šypsena turi istorija“ būtų neįmanomas. 1 proc. nuo jiems suteiktų paslaugų sumos skiriamas naujoms šypsenoms sukurti. Taip pat gydytojai ir projekto dalyviai taria ačiū portalui Lrytas.lt, implantų gamintojui Nobel Biocare, oficialiam K line skaidrių ortodontinių kapų atstovui Pabaltijo šalyse bei UAB Analizė, prekiaujančiai odontologinėmis ir medicininėmis prekėmis .


  

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.