Kategorija
Patarimai
Publikuota
2018-05-26

Atsisiųskite Išimamų dantų protezų naudojimo instrukciją!

1. Išimami dantų protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai su užraktais ir be jų) yra pagaminti atsižvelgiant į jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs – tinka tik Jums.

2. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.

3. Pradėjus nešioti išimamus dantų protezus, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, galite prikąsti skruostus, liežuvį. Šie reiškiniai per kelias savaites turėtų išnykti.

4. Burnos gleivinė pradžioje yra neprisitaikiusi prie protezų poveikio. Prisitaikymas įvyksta per kelias savaites, išnyksta pykinimas, normalizuojasi seilėtekis. Todėl, pradėjus naudoti išimamus protezus, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją, kuris atliks protezo korekciją (pataisą). Kartais ją tenka pakartoti kelis kartus. Kiekvieną kartą, prieš atliekant korekciją, protezą Jums būtina panaudoti (kramtant) bent 4-6 val. iki procedūros, kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietą ir koreguoti protezą.

5. Po valgio išimamus dantų protezus patartina išplauti šiltu vandeniu ir išvalyti dantų ar specialiu dantų protezų valymo šepetėliu.

6. Pripratus prie protezų, nakčiai išimamus dantų protezus patartina išimti, išplauti šepetėliu su dantų pasta ir padėti sausai. Valymui ir dezinfekcijai galima naudoti protezams prižiūrėti skirtas specialias tabletes, kurių galima įsigyti vaistinėse.

7. Pirmąsias 3-4 paras, siekiant greičiau priprasti prie išimamų dantų protezų, galima išvalytus protezus palikti burnoje nakčiai.

8. Patartina išimamais dantų protezais nekramtyti labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatartinas lipnus maistas bei kramtomoji guma.

9. Nerekomenduojama vienu metu valgyti karštą ir šaltą maistą, nes dėl protezo gamybai naudojamų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi jame gali atsirasti įskilimų.

10. Jei protezas įskilo ar sulūžo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite dantų protezų.

11. Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos būtina periodiškai koreguoti. Lankykitės pas gydytoją odontologą ne rečiau, kaip Jums nurodyta. Tai padės užtikrinti protezų ilgalaikiškumą.

12. Rekomenduojama protezus keisti kas 5 metus. Gydytojas įvertins ar dar galima korekcija ar reikalingas naujas protezas.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.