Kategorija
Patarimai
Publikuota
2018-05-20

Atsisiųskite estetinių plombų priežiūros atmintinę!

Plombavimo dieną

Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno, morkų sulčių ir pan. ), nesidažyti lūpų.

Nesibaiminkite, jei sunkiau tariate kai kuriuos garsus. Burnos ir veido bazinis adaptacijos periodas gali tęstis 2-4 savaites.

Kontrolinė apžiūra po dviejų savaičių

Plombuojant Jūsų dantys buvo izoliuoti drėgmei nepralaidžiu guma-koferdamu, todėl išdžiūvo ir šiek tiek pakeitė spalvą. Po to dvi savaites dantys geria drėgmę ir keičia spalvą, todėl tik po dviejų savaičių bus matomas estetinio plombavimo rezultatas (dantų spalva, plombų kraštinis sukibimas, gleivinės būklė ir pan.). be to, apžiūros metu gydytojas odontologas, atsižvelgiant į objektyvias jūsų pastabas, gali pasiūlyti atlikti estetinių plombų korekciją.

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra

Patartina naudoti dantų pastą – neturinčią abrazyvinių medžiagų, pavyzdžiui, „Elgydium“.

Nenaudokite:

Balinančių ir kitų didelio abrazyvumo dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių ir abrazyvių dalelių, kurios braižo estetinių restauracijų paviršių. Plombos praranda blizgesį.

Pastų su chlorheksidinu – sudaro tamsų apnašą.

Pastų su žolelėmis – estetinės plombos praranda blizgesį.

Dantų šepetėlį reikia rinktis minkštą: ultra soft, super soft ar soft. (CLINIC DPC galima įsigyti Curaprox dantų šepetėlių, kurie išsiskiria šerelių gausa bei minkštumu). Didesnis šerelių skaičius veiksmingiau išvalo apnašas nuo dantų paviršiaus. Dantis valykite šluojamaisiais ir sukamaisiais judesiais (venkite horizontalių).

Tarpdantinius šepetėlius ar tarpdančių siūlą. Optimalus variantas – naudoti individualiai parinktus tarpdantinius šepetėlius kas vakarą. Priekinių dantų tarpdančių priežiūrai galima naudoti ir siūlą, vaškuotą arba siūlą juostelę, bet krūminių dantų tarpdančių priežiūrai efektyviausi tarpdančių šepetėliai. (CLINIC DPC galima įsigyti tarpdančių šepetėlį, kuris turi minkštus, aplink ploną ir itin lanksčią medicininę vielutę susuktus šerelius, todėl pasiekia net mažiausias ertmes. Čia galite įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį tarpdančių siūlą).

Antiseptinį skalavimo skystį Listerin, kuris mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Esant burnos gleivinės problemoms rekomenduojama naudoti gydomuosius ar profilaktinius skalavimo skysčius Curasept. Jūsų odontologas, įvertinęs burnos ertmės būklę, patars, kokį skalavimo skystį naudoti, jei yra indikacija.

Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.

Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius ir pan.). Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai reikia kreiptis į kliniką.

Profesionali burnos ertmės higiena ir estetinių plombų restauracija, poliravimas

Praėjus 6-12 mėn. po estetinio plombavimo patartina nuvykti profesionaliai burnos higienai. Jos metu bus pašalinamos susikaupusios apnašos ir akmenys bei nupoliruojami restauruoti plombavimo paviršiai. Informuosime apie estetinės restauracijos būklę, ar tinkamai naudojate dantų priežiūros priemones, patarsime, esant pakitimams – pasiūlysime korekciją. Burnos ertmės higiena ir estetinių restauracijų poliravimas būtini Jūsų dantų grožiui ir sveikatai palaikyti.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.