Kategorija
Patarimai
Publikuota
2021-05-01

CLINIC | DPC pacientė Janina sako, jog protezai jai grąžino ne tik šypseną, bet ir galimybę pilnai sukramtyti maistą. „Mūsų amžiuje grožis jau ne tiek svarbu. Svarbiausia – sveikata. O kad sveikatos netrūktų, žmogus turi gerai valgyti. Kai dantų nėra, maisto pasirinkimas labai susiaurėja. Kasdien tik košės ir sriubos. Labiausiai buvau pasiilgusi šviežių vaisių, daržovių. Bet jų jau nesukramtydavau. Protezai grąžino ant mano stalo patiekalus, kuriuos buvau užmiršusi. Dabar vėl galiu sukramtyti įvairius produktus, grįžo malonumas valgyti, o taip pat – ir apetitas“, – pasakoja senjorė.

Janinai buvo sudarytas gydymo planas. Ji jau buvo pasirengusi pradėti savo šypsenos kelionę, bet gydytojas-odontologas pasiūlė patikrinti, gal ji galėtų gauti teritorinės ligonių kasos (TLK) lėšų dantims protezuoti. Pasirodė, kad Janina nežinojo, jog galėjo gauti kompensaciją, todėl pasirinktas gydymas atsiėjo žymiai pigiau. Klinikos komanda sutvarkė visus dokumentus, o Janinai teliko džiaugtis puikiai atliktomis paslaugomis ir patarimu, leidusiu sutaupyti.

„Noriu paskatinti savo bendraamžius – nepražiopsokite progos vėl kramtyti ir šypsotis. Pasitikrinti, ar galime gauti kompensaciją dantims protezuoti, – mums nieko nekainuoja“, – sako senjorė.

Kam priklauso kompensacija?

„Esame labai susirūpinę – į mus kreipėsi daugybė žmonių, kuriems reikalingos protezavimo paslaugos. Daugiausia jų – senjorai. Jiems protezavimas išimamais protezais be priemokos yra galimybė vėl kramtyti, valgyti pamėgtą maistą, drąsiai šypsotis, kalbėti ir bendrauti. Tai nepaprastai svarbu kiekvieno žmogaus gyvenime. Matome, jog susidomėjusių nemažėja, todėl esame pasirengę ir toliau teikti šią paslaugą, kad daugiau mūsų pacientų galėtų gyventi pilnavertį, sveiką, komfortišką gyvenimą, – sako CLINIC | DPC pardavimų vadovė Laura Bukaveckienė. – Žmonės dažnai nežino, kad jiems priklauso lėšos iš Privalomojo sveikatos fondo protezavimo darbams apmokėti. Atvykę į vieną iš mūsų klinikų jie gali pasitikrinti, ar turi galimybę pilnai ar dalinai finansuotis savo gydymo planą. Protezavimo išlaidų kompensavimas galioja ne tik išimamiems protezams, bet ir kitoms protezų rūšims – tiek ant dantų, tiek ant implantų, išskyrus skaitmeniniu būdu gaminamus protezus“.

Dantų protezavimo kompensaciją gali gauti pensininkai, vaikai iki 18 metų, nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys bei onkologiniai ligoniai po veido, burnos ir žandikaulių ligų. Anksčiau norintiems dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis tekdavo apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris išrašydavo siuntimą pas odontologą. Po apsilankymo pas odontologą pacientui reikėdavo kreiptis į TLK. Klinikų tinklas CLINIC | DPC yra sudaręs sutartį su TLK, todėl galima kreiptis į bet kurią, vienuolikoje Lietuvos miestų esančią, kliniką. Dabar atvykę į bet kurią CLINIC | DPC kliniką be šeimos gydytojo siuntimo ir pateikę reikiamus duomenis galėsite pasitikrinti, ar jums priklauso kompensavimas.

Dantys – ne tik dėl grožio

Mūsų šalyje apie 30 proc. vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių kenčia nuo dantų praradimo. Dauguma jų patiria sunkumus kramtant. Gerai nesukramtytas maistas yra sunkiai virškinamas. Tyrimai rodo, kad tai gali sukelti skrandžio ir žarnyno susirgimus. Dėl to dauguma senjorų ir kitų dantų netekusių žmonių atsisako dalies maisto produktų. Paprastai tai veda prie nepilnavertės mitybos, kuri taip pat yra daugybės ligų priežastis.

Atsižvelgiant į tai dantų protezavimas yra finansuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Jei jau pradėjote gydymą ir šiuo metu turite laikinus protezus, galite kreiptis dėl nuolatinio protezavimo. CLINIC | DPC komanda patikrins, ar yra galimybė pasinaudoti TLK lėšomis, ir padės jums sutaupyti.

„Turime stengtis, kad kiekvienas žmogus mūsų visuomenėje galėtų jaustis oriai, patenkinti pagrindinius savo poreikius. Mes norime prisidėti prie geresnio žmonių gyvenimo, geresnės sveikatos ir nuotaikos. Juk dalindamiesi gerumu, rūpindamiesi vieni kitais, kuriame geresnį emocinį klimatą sau patiems“, – sako Laura Bukaveckienė.

Protezavimo būdai

CLINIC|DPC patyrusių specialistų gaminami protezai yra patogūs, lengvai prižiūrimi, patvarūs. Tai puiki išeitis netekus daug dantų. Paprastai gaminami dviejų tipų protezai – išimami ir fiksuoti. Pastarieji yra pažangesni ir praktiškai nesukelia jokio diskomforto. Jų nereikia išsiimti ir papildomai prižiūrėti, todėl žmogus jaučiasi kaip su natūraliais dantimis. Fiksuoti protezai apsaugo žandikaulio kaulą nuo nykimo, o tai labai svarbu netekus dantų.

Fiksuoti protezai gali būti tvirtinami ant dantų arba ant implantų. CLINIC | DPC gamina kokybiškus ant danties fiksuojamus metalo keramikos vainikėlius, dantų protezų tiltus. Kol kas pasaulyje pirmaujantis ir efektyviausias dantų atkūrimo metodas yra vadinamasis „Visi ant keturių“. Ši metodika numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų net ir labai sudėtingoje klinikinėje situacijoje. Jos dėka galima išvengti sudėtingų, ilgai trunkančių kaulo priauginimo procedūrų. Tai labai svarbu, nes kaulo priauginimas yra pacientą itin varginantis procesas. Po dantų implantacijos iškart uždedami laikini dantys, kurie puikiausiai atlieka tikrų dantų funkcijas visą gijimo laikotarpį, tad iškart po procedūrų pacientams leidžiama kramtyti.

Išimami protezai reikalauja daugiau priežiūros. Jie skirstomi į standartines plokšteles, elastines plokšteles ir lanko atraminį protezą. Nors su jais yra šiokių tokių nepatogumų, jie pilnai atkuria kramtymo funkciją ir leidžia vėl drąsiai šypsotis. Protezai gaminami iš alergijos nesukeliančių, žmogaus sveikatai draugiškų sertifikuotų medžiagų.

Neapsisprendžiantiems, kokius protezus rinktis, ar dvejojantiems dėl jiems priklausančios kompensacijos, mielai padės CLINIC | DPC specialistai. Visi formalumai sutvarkomi ir procedūros atliekamos vietoje, todėl pacientas sutaupo laiko ir energijos. Galima ir nuotolinė gydytojo-odontologo konsultacija. Virtualaus vizito metu išsiaiškinama paciento problema, parenkamas geriausias gydymo būdas, sudaromas planas ir suplanuojami vizitai.

CLINIC | DPC personalas, turintis kontaktą su pacientais, jau vakcinuotas nuo COVID-19. Darbuotojai daro viską, kad užtikrintų jūsų saugumą: patalpos nuolat vėdinamos, klinikose visiems prieinamose vietose yra dezinfekcinių skysčių ir servetėlių, rankenos bei kiti paviršiai nuolat dezinfekuojami.

Dantų protezai be jokios priemokos – tai galimybė senjorams, nedarbingiems asmenims ir onkologiniams ligoniams gauti išimamus protezus nemokamai. Šią paslaugą CLINIC | DPC teikė visą šių metų pirmąjį ketvirtį. Matydama didžiulį poreikį, klinikos komanda nusprendė nemokamą protezavimą išimamais protezais pratęsti iki gegužės 31d.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.