Kategorija
Patarimai
Publikuota
2019-10-08

Dantų laminatės – tai specialaus keraminio pluošto gaminiai, dedami ant danties paviršiaus, taip paslėpdami matomus estetinius trūkumus. Dėl itin tikroviškos išvaizdos, ilgalaikiškumo bei procedūros greičio keraminės dantų laminatės yra vienas patogiausių ir efektyviausių estetinės odontologijos įrankių.

Paprastai kalbant, dantų laminatės – tai keraminiai dantų “paviršiai”, gaminami pagal paciento poreikius, siekiant pašalinti tam tikrus konkrečius estetinius trūkumus.

Kokias estetines problemas gali pašalinti dantų laminatės? Štai kelios kosmetinės korekcijos, kurias greitai ir paprastai galima atlikti naudojant dantų laminates:

  • Dantų balinimas
  • Tarpdančių uždengimas
  • Nuskilusio danties koregavimas
  • Netiesiai augančio danties vizualinis “paslėpimas”

Beje, sakydami, jog dantų laminačių pagalba galite susikurti Holivudo šypseną, mes nė kiek neperdedame. Pirmą kartą dantų laminatės buvo panaudotos Holivude trečiajame praeito amžiaus dešimtmetyje daktaro Čarlzo Pinkaus (angl. Dr. Charles Pincus), kurio siekis buvo laikinai (filmavimo metu) aktoriams sukurti idealią šypseną. Tiesa, tais laikais dar nebuvo technologijos, leidžiančios laminatę prie danties tvirtinti ilgesniam laikotarpiui.

Ar visi pacientai gali nešioti dantų laminates?

Ne. Dantų laminatės yra rekomenduojamos tik pacientams su sveikais dantimis. Jei kenčiate nuo dantų ėduonies, dantenų ar šaknies kanalo ligų, laminavimas gali tik pabloginti situaciją. Todėl prieš priimant sprendimą, būtinai reikia konsultuotis su patyrusiais specialistais.

Viena iš priežasčių, kodėl laminuoti rekomenduojama tik sveikus dantis, yra pačios laminavimo procedūros specifika. Tam, kad laminatės atrodytų natūraliai, yra visam laikui pašalinama dalis paviršinio danties emalio sluoksnio, taigi šį gydymo būdą pasirinkusiems pacientams ilgainiui reikia keisti laminates arba rinktis vieną iš danties restauravimo būdų.

Turėkite omenyje, jog dantų laminatės skirtos tik kosmetiniam sveikų dantų tobulinimui, o ne esminių dantų ligų gydymui (kurios dažnai ir tampa pageltusių/nuskilusių dantų priežastimi.)

Dantų laminačių kaina

Nors dantų laminačių kaina gali skirtis priklausomai nuo laminačių tipo bei pasirinktos klinikos, vidutinė šios paslaugos kaina prasideda nuo kelių šimtų eurų vienam dantukui.

Naujausiomis technologijomis paremtos, tikroviškiausiai atrodančios dantų laminatės kainuoja daugiau, nei paprastesni produktai.

Kaip išsirinkti tinkamą odontologą dantų laminavimui?

Renkantis kliniką, kurioje ketinate pirkti tobulinti šypseną dantų laminatėmis, yra itin svarbu atsižvelgti į specialistų patirtį bei klientų atsiliepimus.

Be abejo, šie kriterijai turėtų būti svarbūs kreipiantis į odontologus bet kokiu klausimu, tačiau dantų laminavimas yra reikšmingas sprendimas, turėsiantis įtakos visam likusiam gyvenimui.

Itin svarbus faktorius renkantis kliniką yra pasitikėjimas odontologo patarimu. Kadangi dantų laminavimo paslauga yra geras pasirinkimas tik pacientams su sveikais dantimis, reikia konsultuotis su gydytojais, kurių patarimu galite pasitikėti.

Kitas dalykas, kurį reikia turėti omenyje – laminatės yra ilgalaikis sprendimas, turėsiantis daug tiesioginės įtakos pasitikėjimui savimi (laminatės kardinaliai pakeičia dantų išvaizdą). Taigi, specialistų įgūdžiai ir ilgalaikė patirtis laminuojant dantis turi būti itin gerai įvertinti. Net jei tai reikš didesnę kainą visai paslaugai – dantų laminavimas nėra ta paslauga, kuriai yra protinga specialistus rinktis pagal geriausią kainą.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.