Kategorija
Klinikos naujienos
Pranešimai spaudai
Publikuota
2022-12-15

Viena dažniausių vizito pas odontologą atidėliojimo priežasčių – baimė dėl skausmo. Įsisenėję įsitikinimai dėl nemalonių potyrių odontologo kėdėje daugelį atbaido nuo dažnesnio apsilankymo pas šiuos specialistus. Ne paslaptis, kad delsiant pasitikrinti profilaktiškai, galima prisišaukti daug rimtesnių bėdų. Atsižvelgiant į pacientų baimes ir norint paskatinti juos tikrintis dantų būklę reguliariai, kuriami nauji gydymo būdai, leidžiantys procedūras atlikti pacientams nesukeliant jokio diskomforto. Vienas tokių – gydymas „Icon“ sistema. Apie tai, kuo ši procedūra skiriasi nuo įprastinių dantų karieso gydymo būdų, pasakoja CLINIC|DPC burnos higienistė Indrė Kirkliauskaitė.

Tinka tiek pirminiam kariesui gydyti, tiek dantų dėmėms šalinti

Dantų gydymas daugeliui asocijuojasi su šiurpą keliančiais grąžto garsais, skausmu ir kitais nemaloniais pojūčiais. Tačiau dėl šiandienės medicinos pažangos visų šių dalykų galima išvengti. Kaip teigia I. Kirkliauskaitė, su „Icon“ sistema pažeistas danties emalis atkuriamas be jokių grąžtų ir plombavimo, tad šią procedūrą rekomenduojama rinktis norint pašalinti atsiradusias baltas ar po breketų likusias dėmes bei norint išgydyti pirminį kariesą.

„Gydymas „Icon“ sistema yra minimaliai invazyvus. Tai reiškia, kad gydymo metu dantis nėra gręžiamas, pacientas nejaučia jokio skausmo ar diskomforto. Beje, ši procedūra nėra naudojama tik kariesui gydyti. Su „Icon“ galima pašalinti ir dėl įvairių vidinių organizmo priežasčių ant dantų atsiradusias dėmes, pavyzdžiui, fluorozės“, – pasakoja burnos higienistė.

Specialistė priduria, kad šiuo metu tai yra pažangiausias metodas, norint išgydyti nedidelius emalio pažeidimus, tad visus ragina nedelsti, kol problema taps rimtesnė ir bus reikalingas brangus gydymas.

„Icon“ veiksmingas pradinėje ėduonies stadijoje, kai pamatome spalvos pokyčius emalio paviršiuje. Dažniausiai jie būna danties kaklelio srityje, prie dantenos. Deja, pažengusiam kariesui, kuris esti gilesniuose danties audiniuose, jau būna reikalingas terapinis gydymas, šalinant pažeistus audinius ir juos atstatant plombine medžiaga. Tad labai svarbu reguliariai lankytis profilaktiniam patikrinimui ar profesionaliai burnos higienai, nes specialistas tikrai pastebės pirminius ėduonies požymius“, – pabrėžia I. Kirkliauskaitė.

Greita ir veiksminga

Tyrimai rodo, kad gydymas „Icon“ sistema yra net 89 proc. veiksmingesnis už gydymą fluoro terapija. „Icon“ procedūros metu užkertamas kelias gilesniems emalio pažeidimams, todėl dantis išlieka sveikas, o pašalinus baltas dėmeles dantys atrodo gražiau, jų spalva suvienodėja. CLINIC|DPC burnos higienistės teigimu, tokia procedūra trunka vos 30–60 minučių, o pasiruošimas jai – itin paprastas.

„Kalbant apie procedūros eigą, pirmiausia su specialia rūgštimi yra pašalinami ėduonies pažeidimai ar dėmės nuo dantų. Tai yra pagrindinis gydymo etapas. Atlikus gydymą, ant danties yra infiltruojama derva, kuri turi į emalį panašių savybių, dėl to yra gaunamas geras danties spalvinis rezultatas. Na, o svarbiausia, kad šis infiltrantas yra barjeras, apsaugantis dantį nuo rūgščių ir bakterijų, todėl dantis tarsi uždaromas nuo išorinių poveikių. Paprastai vieno danties gydymas su „Icon“ sistema trunka nuo 30 minučių iki valandos. Pakartotinių vizitų gydymui nebereikia, tačiau po kelių savaičių su pacientais susitinkame trumpam kontroliniam vizitui.

Pasiruošimas šiai procedūrai yra labai paprastas – rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną, kaip ir prieš kiekvieną gydymą. Kartais, norint pasiekti geresnių estetinių rezultatų, prieš gydymą „Icon“ sistema pacientams rekomenduojame atlikti dantų balinimą. Visas gydymo planas yra aptariamas konsultacijos metu. Po procedūros jokia ypatinga priežiūra nėra reikalinga, tad pacientai gali iškart grįžti į savo įprastą gyvenimo ritmą“, – tvirtina I. Kirkliauskaitė.

Domina „Icon“ procedūra? Registruokitės konsultacijai tel. +370 632 00005, el. paštu [email protected]. Daugiau informacijos svetainėje www.clinicdpc.lt

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.