Kategorija
Patarimai
Publikuota
2021-04-27

Kraujuojančiomis dantenomis skundžiasi labai daug žmonių. Dažnai nereaguojame į tai ir tikimės, kad kraujavimas praeis. Šis požymis gali būti signalas, kad trūksta įvairių vitaminų, prasta burnos higiena ar net pasireiškianti viena iš dantenų ligų, todėl svarbu to neapleisti.

Dantenų kraujavimą gali sukelti:

  1. Vitamino B12 trūkumas;
  2. Netinkama burnos ertmės priežiūra – valymas per trumpą laiko tarpą, neišvalymas maisto likučių ar per kieto šepetėlio naudojimas.
  3. Intensyvus vaistų vartojimas.
  4. Dantų akmenys.
  5. Paradontozė – liga, kuri skatina dantų kritimą.

Visa tai gali sukelti dantenų kraujavimą, tačiau greta jų yra daugybė kitų papildomų priežasčių, kurios tai gali sukelti. Todėl, geriausia būtų pasikonsultuoti su gydytoju – odontologu, kuris įvertins Jūsų burnos būklę ir bandys atrasti priežastis, kurios lemia kraujavimą.

Žinant dantenų kraujavimo priežastį, kur kas paprasčiau ieškoti būdų, kurie gali padėti kovoti su ligomis ir ne tik sumažinti kraujavimą, tačiau galimai ir jį visiškai panaikinti. Priežasčių gali būti daug, tačiau tikrąją priežastį išsiaiškinti gali Jūsų gydytojas – odontologas. Nustatyti priežastį svarbu, nes tai gali būti vienos iš dantenų ligų sukeltas padarinys.

Galima išskirti kelis patarimus, kurie gali padėti gydyti dantenų kraujavimą:

  • – Rekomenduojama reguliariai lankytis pas odontologą apžiūrai ir konsultacijai bei burnos ertmės higienos procedūrai. Profesionalios burnos higienos tikslas – stabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę.

  • – Svarbu pasirinkti tinkamo kietumo dantų šepetuką, nes kieto šepetėlio naudojimas gali sukelti kraujavimą.

  • – Reguliari dantų priežiūra, dantų ir liežuvio valymas 2 kartus per dieną po dvi minutes. Taip pat tarpdančių valymas dantų tarpdančių siūlu arba tarpdančių šepetėliu gali padėti pašalinti maisto likučius ir apnašas sudarančias bakterijas iš sunkiai pasiekiamų vietų.

  • – Stenkitės vartoti kuo mažiau vartoti alkoholio.

  • – Jeigu rūkote – naudinga būtų atsikratyti šio nemalonaus įpročio.

Rūpinkimės savo šypsena kasdien!

dantenų kraujavimas

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.