Kategorija
Klinikos naujienos
Patarimai
Autorius
Remigijus Laurinčikas
Publikuota
2019-10-08

Burnos vėžys – tai viena pavojingiausių burnos ertmės ligų. Laiku nepradėtas gydyti burnos vėžys gali tapti mirtina liga, o simptomus pastebėti ne visuomet paprasta.
Dažniausiai burnos vėžys yra pastebimas tuomet, kai kurioje nors burnos ertmės vietoje atsiranda neišnykstantis skausmas ir patinimas. Vėžys gali atsirasti bet kurioje burnos ertmės dalyje: lūpose, liežuvyje, vidinėje žandų pusėje, gomuryje; taip pat sinusuose bei gerklėje.

Burnos vėžio priežastys

Alkoholio ir rūkalų vartojimas yra pagrindinės priežastys burnos vėžiui atsirasti. Jei pacientas reguliariai rūko arba piktnaudžiauja alkoholiu, burnos vėžio tikimybė padidėja maždaug 6 kartus, tačiau ir rūkantiems ir vartojantiems alkoholį rizika susirgti padidėja net iki 15 kartų.
Tarp papildomų rizikos faktorių yra ir genetika (vėžio atvejai šeimos istorijoje) ir įprotis daug laiko praleisti saulėje, nesisaugant nuo kenksmingų UV spindulių. Tai ypač pavojinga vaikams.

Burnos vėžio simptomai

Į pagrindinių burnos vėžio simptomų sąrašą patenka:

  • Kitomis priežastimis nepaaiškinamas kraujavimas burnos ertmėje
  • Nervų ir audinių “atbukimas” burnos ertmėje, kai toje vietoje nejaučiamas skausmas, prisilietimas, kyla sunkumų tą vietą judinti
  • Vizualiai matomi, neįprasti patinimai, gumbai, sušiurkštėję paviršiai, yrantys audiniai lūpose, dantenose arba kitose burnos ertmės vietose
  • Raudonų, violetinių arba baltų “dėmių” atsiradimas burnos ertmėje
  • Neišnykstantis, lėtinis skausmas veido, kaklo arba burnos ertmėje
  • Lėtai gyjančios (virš 2 sav.) žaizdos burnoje
  • Jausmas, jog kažkas nuolat įstrigę gerklėje
  • Sunkumas kramtant ir ryjant maistą, kalbant, judinant veido raumenis
  • Akivaizdus ir greitas svorio netekimas

Atsiradus bent vienam šių simptomų, rekomenduojame nedelsiant apsilankyti pilnai burnos ertmės apžiūrai artimiausiame CLINIC | DPC odontologijos centre.

Gydytojo odontologo rekomendacija

Net ir pastebėjus kai kuriuos nerima keliančius vėžio simptomus, rekomenduojame nepanikuoti – tai gali būti dantenų ligos sukelti simptomai.
Bet kuriuo atveju, apie šiuos požymius rekomenduojame informuoti savo gydytoją odontologą. Tam, kad išvengti šių ir panašių simptomų, rekomenduojame nuolatinę burnos priežiūrą bei reguliarius vizitus pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.
Vizitą Jums patogiu metu galite suplanuoti paskambinę tel. +370 632 00005 arba parašę mums el. paštu [email protected]

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.