Kategorija
Patarimai
Publikuota
2021-09-01

Apie burnos ir dantų priežiūrą sklando daugybė mitų. Kai kurie iš jų kelia juoką, kitais tikime beveik nesusimąstydami ir taip kenkiame savo dantų sveikatai. CLINIC | DPC specialistai pateikia penkis dažniausiai sutinkamus mitus apie dantų priežiūrą ir aiškina, kaip iš tiesų reikėtų rūpintis dantimis.

1. MITAS – dantis galima išbalinti namuose, naudojant buitines priemones.

Nuo senų laikų žmonės stengiasi išsibalinti dantis namuose, naudodami buitines priemones. Vienas populiariausių metodų – valgomoji soda. Naudojant ją dantys iš tiesų šiek tiek pašviesėja, tokio balinimo pasekmės gali būti liūdnos. Dažnai balinant dantis su valgomąja soda, plonėja emalis, dantys tampa jautrūs, o dantenos ima kraujuoti. Pažeistas emalis labiau traukia nešvarumus, todėl greit formuojasi ėduonis. Dantų balinimas buitinėmis priemonėmis gali sukelti rimtas burnos ertmės problemas, todėl specialistai nerekomenduoja to daryti.

2. MITAS – dantis būtina valyti iš karto po maisto.

Nors kartais manoma, jog dantis sveika išsivalyti vos pavalgius, iš tiesų specialistai rekomenduoja luktelėti apie pusę valandos. Mūsų maiste dažniausiai galima rasti angliavandenių, kurie pradedami virškinti burnoje seilių pagalba. Virškinimo proceso metu susiformuoja rūgštinė terpė. Tuomet valant dantis lengviau pažeidžiamas emalis. Per pusvalandį seilės rūgštinę terpę neutralizuoja, ir galima saugiai valytis dantis.

3.  MITAS – plombos yra nebekeičiamos.

Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad vieną kartą suplombavus dantį, jo niekada nebereikės taisyti. Tačiau realybė yra kiek kitokia. Senose plombose atsiranda akimi nematomi mikrotarpai, kuriuose kaupiasi bakterijos, sukeliančios ėduonį. Norint to išvengti, senas plombas reikia keisti naujomis. Rekomenduojama kartas nuo karto apsilankyti pas gydytoją-odontologą, kuris įvertins ir pasakys, ar plombos yra nusidėvėjusios, įtrūkusios ir turi būti pakoreguotos ar pakeistos.

4. MITAS – pas gydytoją-odontologą reikia kreiptis tik kai dantis suskausta.

Jei vizitui pas gydytoją-odontologą ryžtatės tik tada, kai suskausta dantį, jūs jau vėluojate! Profilaktiškai lankytis gydytojo kabinete reikėtų bent kas pusę metų. Tai padės užtikrinti geresnę dantų būklę ir išvengti sudėtingų bei brangių procedūrų.

5. MITAS – dantis valyti reikia kuo ilgesnį laiko tarpą ir kuo dažniau.

Visiems puikia žinoma, kad dantis reikia valyti 2 kartus per dieną, ryte ir vakare, bent po dvi minutes. Tačiau kartais manoma, kad kuo dažniau ir ilgiau valomi dantys, tuo jie sveikesni. Toks požiūris yra neteisingas, nes itin dažnai valant dantis, pažeidžiamas viršutinis emalio sluoksnis. Tai gali sukelti rimtų problemų ateityje.

CLINIC | DPC specialistai ragina netikėti mitais ir vadovautis burnos higienistų bei gydytojų-odontologų rekomendacijomis. Rūpinkitės savo burnos ir dantų higiena taisyklingai ir būkite sveiki!

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.