Kategorija
Istorijos
Pranešimai spaudai
Publikuota
2021-09-22

Penktoji CLINIC|DPC socialinio projekto „Kiekviena šypsena turi istoriją“ dalyvė pagaliau gali drąsiai šypsotis. Ši šypsena Ievai reiškia daug – ji padeda drąsiau ir optimistiškiau kovoti su intensyvios formos krūties vėžiu.

35-erių metų trijų vaikučių mama dalyvauti projekte atrinkta iš 1000 žmonių iš visos Lietuvos, siuntusių laiškus ir pasakojusių savo istorijas. CLINIC|DPC gydytojus Ievos istorija sujaudino ir net sugraudino, todėl jie suskubo moteriai į pagalbą.

Jauna mama kovoja su vėžiu

Sunki liga Ievą užklupo netikėtai, besilaukiant trečio vaikelio. „Onkologinė liga man buvo diagnozuota 2018 metais, tai buvo 17 nėštumo savaitė. Turėjau labai daug stiprybės, nes žinojau, kad mano pirmas tikslas – išnešioti leliuką ir kad jis gimtų sveikas. Liga pakeitė gyvenimą iš esmės. Ne tik mano, bet ir mano šeimos. Pradedant požiūriu į patį gyvenimą, baigiant fizinėmis pasekmėmis. Mano visi dantys klibėjo. Aš juos praktiškai galėjau išsiimti pirštais“, – pasakoja Ieva.

Po gimdymo dėl progresuojančios ligos medikai Ievai pašalino abi krūtis, vėliau kiaušides ir kiaušintakius. Tačiau jauna mama nepraranda ryžto nugalėti ligą, o į gyvenimą žiūri su optimizmu. „Šiuo metu mokausi gyventi be streso, be įtampos, džiaugtis šia diena. Atsikėlusi pirmiausia atsisėdu į savo krėslą prie lango ir padėkoju Visatai, kad turiu galimybę toje dienoje būti“, – šypsosi Ieva.

Liga nepaliko santaupų dantų gydymui

Prieš diagnozuojant onkologinę ligą, moteris buvo pradėjusi lankytis pas odontologą. Tačiau didelės gydymo išlaidos ištuštino šeimos santaupas, todėl dantų gydymą teko atidėti. Tuomet Ieva sužinojo apie CLINIC | DPC projektą „Kiekviena šypsena turi istoriją“.

„Kai sužinojau, man dar labai intensyviai vyko gydymas. Vieną dieną važiuodama į švitinimą, sustojau Raudonėje ir stovėdama palei Nemuną užpildžiau anketą“, – apie sprendimą parašyti savo istoriją pasakoja Ieva. Tačiau neslepia, kad buvo ir abejonių. „Visą tą laiką abejojau, ar esu to verta, nes galbūt jau rytoj manęs nebebus ir galbūt yra žmogus, kuris tikrai dar gyvens ne mažiau 10-20 metų ir jam bus naudingiau. Bet man labai pasisekė su CLINIC | DPC klinikos gydytojais. Kiekvieną kartą, kai atvažiuodavau su savo abejonėmis, jausdavau begalinį rūpestį. Gydytojos buvo man tarsi psichologės ir užkurdavo mano viduje tikėjimą, kad esu to verta. Ir dabar jaučiuosi verta“, – atvirauja moteris.

Gydytoja-odontologė Laura Mikelskaitė pripažįsta, jog pacientės laiškas sugraudino visą komandą. „Suprantame, kad onkologinis gydymas buvo sunkus tiek psichologiškai, tiek finansiškai, todėl mes labai džiaugiamės galėdami padėti Ievai. Ji tikrai labai graži, pozityvumu iš toli spinduliuojanti moteris, kuri dabar gali drąsiai visiems šypsotis“, – sako L.Mikelskaitė.

Į pagalbą – visa komanda

Dabar Ieva jau džiaugiasi sveika ir gražia šypsena. O kad šis stebuklas nutiktų, į darbą kibo didelė CLINIC | DPC specialistų komanda. Pacientei gydymas buvo pradėtas nuo burnos higienos. Vėliau gydytojas, veido ir žandikaulių chirurgas Rokas Perevičius įsriegė keturis Nobel Biocare implantus. Gydytoja-odontologė Laura Mikelskaitė atliko terapinį gydymą ir protezavimą ant implantų bei ant dantų cirkonio vainikėliais. Iš viso pacientei protezuota 17 dantų.

Prieš pradedant protezavimą gydytoja-endodontologė Gintarė Leknickė atliko dantų šaknų kanalų gydymą, o anksčiau gydytus kanalus teko pergydyti. „Danties šaknų kanalų pergydymas – tai pakartotinis kanalų gydymas, kuris dažniausiai reikalingas, kai pacientas jaučia simptomus: skausmą, tinimą, kai šalia danties atsiranda pūlinukas ar kai dantį planuojama protezuoti ir jo šaknų kanalų gydymo kokybė yra abejotina. Būtent dėl pastarosios priežasties pacientei Ievai ir buvo atliktas pergydymas“, – aiškina endodontologė.

Dantų šaknų kanalų pergydymas buvo reikalingas net penkiems Ievos dantims. CLINIC | DPC gydytoja-endodontologė išsprendė uždelstas problemas. Kokybiškai danties restauracijai panaudotas stiklo pluošto kaištis. „Toks metodas padidina endodontinio pergydymo sėkmę. Stiklo pluošto kaištis dažniausiai reikalingas prieš protezuojant, jei trūksta danties šoninių sienų. Tačiau šiuo būdu dantis galima atkurti tik tada, jei išlikusio danties yra daugiau kaip 2 mm virš dantenų. Jei išlikusio danties yra mažiau, reikia dantį protezuoti vainikėliu“, – aiškina gydytoja.

Nauja šypsena suteikia jėgų

Ieva sako, jog nauja šypsena padeda jai sveikti. „Jaučiu pokyčius. Pirmiausia – sveikatos. Man visiškai nebeskauda nei žandikaulio, nei dantenų. Galiu valgyti absoliučiai viską, tai, kas man naudinga. O taip pat šypsausi iki plaukų galiukų. Pats didžiausias dalykas – vidinė motyvacija. Tiek įdėta darbo ir viskas taip idealiai – mažiausiai 20 metų dabar turiu traukti kaip nieko“, – juokiasi vėžį nugalėti pasiryžusi moteris.

CLINIC| DPC specialistai galėjo padovanoti Ievai naują šypseną tik savo pacientų ir rėmėjų dėka. 1 proc. nuo pacientams suteiktų paslaugų sumos skiriamas naujoms šypsenoms sukurti. Taip pat gydytojai ir projekto dalyviai taria ačiū portalui Lrytas.lt, implantų gamintojui Nobel Biocare, oficialiam K line skaidrių ortodontinių kapų atstovui Pabaltijo šalyse bei UAB Analizė, prekiaujančiai odontologinėmis ir medicininėmis prekėmis.

Skubi pagalba

Neretai pasitaiko ūmių burnos sveikatos sutrikimų, o tada ypatingai svarbi greita reakcija ir žaibiškas problemos sprendimas. Visko suplanuoti ir numatyti gyvenime, deja, neįmanoma, todėl mielai jums padėsime ištikus traumai ar atsiradus ūmiam dantų skausmui. Laukiame jūsų skambučio ir vizito, teikiame skubią burnos gydymo pagalbą.